Цивільне судочинство КОПІЯ
Справа № 2-223-08 Позовне провадження
категорія - спори, що виникають
із сімейних правовідносин про
розірвання шлюбу - 34
Л Ю Б О М Л Ь С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д В О Л И Н С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2008 року Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Войтюка Л.М..
при секретарі Мелюх О.В.,
з участю позивачки ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши в судовому засіданні в місті Любомлі в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, --
встановив:
До Любомльського районного суду із позовною заявою звернулася ОСОБА_1 яка просить постановити рішення, яким розірвати її шлюб з ОСОБА_2. Свої вимоги обґрунтувала тим, що причиною цьому є постійне принижування безпідставною ревністю, на цьому грунті чоловік влаштовує сварки, ображає її, наносить побої, на її зауваження чоловік не реагує, чоловік не працює, не надає ніякої матеріальної допомоги, своєю негативною поведінкою, чоловік фактично зруйнував подружні стосунки, він принижує її як жінку, при таких обставинах подальше спільне життя, як подружжя не можливе.
Добровільно відповідач в органах РАЦСу зареєструвати розірвання шлюбу не бажає, тому вона змушена звернутися до суду.
В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини.
Відповідач позовні вимоги визнає .
Дослідженням доказів по справі суд встановив наступне. ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб 1 листопада 2007 року в Любомльському відділі РАЦСу Волинської області про, що зроблено запис в книзі реєстрації актів про одруження № 105.
Позивачка та відповідач подружніх стосунків тривалий час не підтримують, різні за характерами люди, тому їхній шлюб носить формальний характер.
Відповідно ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи викладене, суд вважає, що збереження шлюбу між позивачкою ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 суперечитиме інтересам позивачки.
Вимоги позивачки є обґрунтованими, позов підлягає задоволенню.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1-ша інстанція код суду - 0310
2
Витрати по реєстрації розлучення в органах РАЦСу слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 213 - 215, ЦПК України, на підставі ст.ст. 105, 110, 112 СК України,
вирішив:
Позов зодовольнити повнівстю.
Зареєстрований 1.11.2007 року в Любомльському відділі РАЦСу Волинської області шлюб, актовий запис № 105, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС в користь держави 17 /сімнадцять/ гривень державного мита. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов”язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд повністю або частково.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти
днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області ( п/п) Л.М.Войтюк
« Оригіналу відповідає »: Л.М.Войтюк