Судове рішення #2980360
Справа № 2-785 / 2008 року

 

Справа № 2-785 / 2008 року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

(заочне)

            15 вересня 2008 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі :

                            головуючого судді Ковалюх В.М. з участю секретаря Либань О.Г.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Бахмачі цивільну справу за позовом Бахмацького районного споживчого товариства до ОСОБА_1про усунення неправомірних дій щодо права власності -

В С Т А Н О В И В :

          Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, вказуючи на те, що 12.02.2008 року на аукціоні він продав ОСОБА_3 нежитлову будівлю складу-холодильника, що розташований в АДРЕСА_1. Нотаріус відмовив у посвідченні договору купівлі-продажу через наявність заборони відчуження у Єдиному державному реєстрі заборони відчуження об'єктів нерухомого майна. Вказаний запис про заборону відчуження внесений на підставі договору іпотеки, який відповідач уклав із банком щодо належної йому будівлі «Промислові товари», яка також розташована поАДРЕСА_1. Просить суд зобов'язати ОСОБА_1зняти заборону на нерухоме майно, що розташоване в АДРЕСА_1, згідно заборони від 26.10.2007 року.

           В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 підтримав позовні вимоги і пояснив, що відповідач неправильно зареєстрував належну йому будівлю. Оскільки вихід із будівлі влаштований на вул.Шевченка, то реєстрація також повинна здійснена по цій вулиці.

            ОСОБА_1позов не визнав і пояснив, що він уклав договір з банком на підставі документів, що видало БТІ, а тому порушень з його боку немає. В останнє судове засідання відповідач не з`явився, а тому суд за згодою представника позивача ухвалює рішення на підставі наявних у справі доказів.

             Допитаний в судовому засіданні представник Бахмацької дільниці Прилуцького МБТІ Куйдін Олександр Олександрович пояснив, що реєстрація нежитлових будівель може здійснюватися за однією адресою, але з присвоєнням їм відповідних літер. В даному випадку павільйон, який належить відповідачу, зареєстрований під літером К, а склад-холодильник, що належить позивачу, має літеру Д-1.

          Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає  задоволенню з таких підстав.

          За договором купівлі-продажу від 26.07.2004 року ОСОБА_1є власником нежитлової будівлі «Шашличної», що розташована в АДРЕСА_1 і за планом земельної ділянки позначена під літером К.

          Бахмацька районна спілка споживчих товариств є власником нежитлової будівлі складу-холодильника, що розташована по АДРЕСА_1 і позначена літерою Д-1.

           Згідно ст.317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

          У витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 22.04.2008 року вказано, що заборона відчуження накладена на торговельний павільйон «Промислові товари» по вул.ЛАДРЕСА_1. Позивач хоче укласти договір купівлі-продажу складу-холодильника, що також розташований по АДРЕСА_1

          Таким чином, суд вважає, що відповідач не порушував права позивача на розпорядження належною йому нежитловою будівлею.

         Керуючись ст.ст.10, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, ст.317 ЦК України, суд -                                                                   В И Р І Ш И В :

        В позові відмовити.

         Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

        У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області через Бахмацький районний суд. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.

       Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

        Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

           

 

                                                                Суддя

 

 

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація