Справа № 2-3344/08 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2008 року Красноармійський міськрайонний суд
Донецької області
у складі: головуючого-судді Заруцької Г.М.
при секретарі Туник Т.В.
за участю: позивача ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду № 9 в місті Красноармійську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Красноармійської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з позовом до Красноармійської міської ради про визнання права власності на домоволодіння та земельну ділянку за спадщиною.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2. Після її смерті залишилось спадкове майно, що складається з житлового будинку з відповідними надвірними спорудами та побудовами, розташованого АДРЕСА_1 та земельної ділянки, на якій розміщений вказаний будинок.
Вказаний жилий будинок належав ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого Красноармійською державною нотаріальною конторою 08 травня 1985 року за реєстром № 2327.
Земельна ділянка належала ОСОБА_2 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ДН, виданого 22 квітня 1997 року на підставі рішення виконкому Красноармійської міської ради від 19 лютого 1997 року № 95 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 00714.
Чоловік його матері ОСОБА_2 -ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про його смерть.
Спадкоємцями після смерті матері був він та його рідні брати: ОСОБА_4, 1966 року народження та ОСОБА_5, 1968 року народження.
Брати відмовилися від спадщини та подали до нотаріальної контори заяви про свою відмову від спадщини.
Інших спадкоємців у матері та у вітчима немає.
Він заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини у встановлений законом шестимісячний термін подав, але у зв'язку з тим, що у будинку добудований тамбур - оформити свідоцтво про право на спадщину у нотаріальній конторі він не має можливості. Також не зареєстрований у БТІ договір купівлі-продажу будинку від 08.05.1985 року.
Таким чином він вимушений звернутися до суду з цією заявою про визнання права власності на майно спадкодавця.
Виходячи з наведеного позивач просить суд визнати за ним право власності на: житловий будинок з відповідними господарчими спорудами та побудовами АДРЕСА_1, а також визнати за ним право власності на: земельну ділянку, площею 0,1000 га, на якій розміщений житловий будинок з відповідними господарчими спорудами та побудовами АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивач наполягав на своєму позові і просив його задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача не заперечує проти задоволення позову і просить справу розглядати без його участі, що вбачається з заяви на а.с. 25-26.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно зі ст. 328 Цивільного кодексу України позивач має право набути право власності з підстав, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом, тому за позивачем можливо визнати право власності на спадщину за законом на вищевказаний будинок і земельну ділянку.
У відповідності до ст. 1269 Цивільного кодексу України позивач визнається таким, що прийняв спадкове майно оскільки він звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, тому за ним можливо визнати право власності на спадкове майно.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного та, керуючись ст., ст. 328, 331, 1216,1218, 1269 Цивільного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 130, 174 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з відповідними господарчими спорудами та побудовами АДРЕСА_1, який залишився після смерті його матері, ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1
Визнати за ОСОБА_1 право власності на: земельну ділянку, площею 0,1000 га, на якій розташований житловий будинок з відповідними господарчими спорудами та побудовами АДРЕСА_1, який залишився після смерті його матері, ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання такої заяви.
Суддя: (підпис).
З оригіналом згідно.
Суддя
- Номер: 6/264/7/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-3344/08
- Суд: Іллічівський районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Заруцька Г.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.01.2018
- Дата етапу: 10.01.2018