Судове рішення #29800247


Справа № 423/589/13


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 травня 2013 року м. Попасна


Попаснянський районний суд Луганської області у складі :


головуючого судді Мазура М.В.,

при секретарі судового засідання Корабльовій Н.В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Калинівської селищної ради Попаснянського району Луганської області та ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,


В С Т А Н О В И В :


Позивач звернулася до суду з вищеназваним позовом, в якому посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді права на земельну частку (пай), що розташована на території Калинівської селищної ради Попаснянського району Луганської області. Позивач є спадкоємцем за законом. У встановлений законодавством шестимісячний строк позивач не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у зв'язку з тим, що стосунки з померлим були напружені і позивач не знала про наявність спадкового майна, а дізналася про нього лише у березні 2013 року від свого діда - ОСОБА_2. На підставі цього, позивач просить суд визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною та надати додатковий строк для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Позивач в судове засідання не з'явилася, у наданій суду письмовій заяві позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила справу слухати за її відсутності.

Представник відповідача - Калинівської селищної ради Попаснянського району Луганської області в судове засідання не з'явився, позов визнав повністю, у наданій суду письмовій заяві просив справу слухати за його відсутності.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, у наданій суду письмовій заяві позовні вимоги визнав у повному обсязі, зазначивши, що не претендує на спадщину, яка залишилася після смерті його сина ОСОБА_3, просив справу слухати за його відсутності.

Суд, дослідивши письмові докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Згідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для цього законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачки - ОСОБА_3 (а.с.6). Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді права на земельну частку (пай), що розташована на території Калинівської селищної ради Попаснянського району Луганської області (а.с.8). Позивачка звернулася до нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом лише 10.03.2013 року, оскільки раніше не знала, що у померлого батька є майно, яке б належало йому на праві власності. Державним нотаріусом було видано постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки позивач не подала в установлений законом строк заяву про прийняття спадщини (а.с.11).

Рішенням Попаснянського районного суду Луганської області від 27.03.2013 року у справі № 423/459/13-ц встановлено факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на момент смерті мешкав за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.9). Отже, оскільки ОСОБА_2 на момент смерті ОСОБА_3 постійно проживав за тією ж адресою, він є спадкоємцем, який прийняв спадщину відповідно до ст. 1268 ЦК України.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно зі ст. 1272 ч. 2 ЦК України, за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини.

Таким чином, оскільки спадкоємець, який прийняв спадщину, не заперечує проти надання іншому спадкоємцю додаткового строку для прийняття спадщини, суд вважає, що визнання відповідачами позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому визнає причини пропуску позивачем строку для прийняття спадщини поважними.

На підставі викладеного, відповідно до ст. ст. 1220, 1225, 1268, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 88, 212-215, 292, 294 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В :


Прийняти визнання позову відповідачами.

Позов ОСОБА_1 до Калинівської селищної ради та ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_3, у три місяці з дня набрання рішенням суду чинності.


Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області шляхом подання апеляційної скарги через Попаснянський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні -протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, або у разі подання апеляційної скарги -після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не скасоване.



Суддя М.В. Мазур


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація