ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"13" жовтня 2008 р. Справа № 60/115-08
вх. № 7003/1-60
Суддя господарського суду Чистякова І.О.
при секретарі судового засідання Кисильова К.В.
за участю представників сторін:
прокурора - Красножон О.О. - посвідчення № 160 від 07 серпня 2007 р.
позивача - Фролова Р.М. за довіреністю № 41/1-8-2816п від 15.05.2008 р.
відповідача - не з`явився
розглянувши матеріали по позовній заяві Прокурора Орджонікідзевського району м. Харкова в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області, м. Харків
до суб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Харків
про стягнення 510,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Орджонікідзевського району м. Харкова звернувся до господарського суду з позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області (позивач) щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій в сумі 510 грн. Позов обгрунтовано тим, що 07.08.2007 року під час проведення перевірки державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області автотранспортного засобу ДЕО Ланос, д\нНОМЕР_1, що належить ОСОБА_1, 1978 року народження, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 та зареєстрований як платник податків та інших обов'язкових платежів в Управлінні державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради 30.08.2004 року, яким на підставі довіреності керував ОСОБА_2, встановлено порушення вимог ст. 39 та а.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року (із змінами, внесеними Законом України від 23.02.2006 року), а саме експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, про що складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 050764 та на підставі чого винесено постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 510 грн. від 03.09.2007 року за № 006619. Зазначену постанову було надіслано відповідачу, однак він у встановлений строк зазначену суму фінансових санкцій не сплатив, тому вона підлягає стягненню в судовому порядку.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 23.09.2008 року було прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 13 жовтня 2008 р. о 14:30.
Позивач, через канцелярію господарського суду 13.10.2008 року за вх. № 18388 надав згідно супровідного листа документи, які долучені судом до матеріалів справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав.
Беручи до уваги, що відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України обов'язок доказування і подання доказів покладено на сторони, суд згідно за статтею 75 Господарського процесуального кодексу України розглядає справу за наявними матеріалами.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, встановив, що спір щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій в сумі 510 грн., на тій підставі, що 07.08.2007 року під час проведення перевірки державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області автотранспортного засобу ДЕО Ланос, д\нНОМЕР_1, що належить відповідачу, яким на підставі довіреності керував ОСОБА_2, встановлено порушення вимог ст. 39 та а.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року (із змінами, внесеними Законом України від 23.02.2006 року), а саме експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, про що складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 050764 та на підставі чого винесено постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 510 грн. від 03.09.2007 року за № 006619, яку було надіслано відповідачу та несплатою відповідачем у встановлений строк зазначеної суми фінансових санкцій, не підвідомчий господарським судам України.
Виходячи зі змісту позовної заяви, суд дійшов до висновку, що зазначені правовідносини є публічно-правовими, оскільки спір виник з приводу реалізації позивачем (органом державної влади) владних управлінських функцій на основі законодавства.
Справи підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, визначені статтею 12 цього кодексу. Відповідно до п.1 ч. 1 вказаної норми господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна та з інших підстав, зазначених у законодавстві, крім: спорів, щодо приватизації державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України, міждержавних договорів та угод віднесено до відання інших органів; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного суду України та адміністративних судів; 2) справи про банкрутство; 3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; 4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником який вибув, а також між учасниками господарських товариств, що пов"язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльністі цього товариства, крім трудових спорів.
Аналіз вищезазначеної норми права дає суду підстави вважати, що господарським судам підвідомчі спори, які виникають з господарських правовідносин, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб"єктами господарювання, а також між цими суб"єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання відповідно до встановленої ст. 12 Господарського процесуального кодексу України підвідомчості справ.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку про наявність правових підстав для припинення провадження по справі, у зв"язку з тим, що даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України на підставі п.1 ч.1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
Креючись ст.ст. 22, ст. 44, п.1 ч.1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі припинити .
Суддя Чистякова І.О.