Судове рішення #29774739

Справа № 1715/21490/12

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


26 лютого 2013 року                               Рівненський міський суд Рівненської області


в особі головуючого судді: Рудики Л.Д.

при секретарі: Кушнерук Ю.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Рівненської міської ради про визначення часток в спільній сумісній власності на квартиру та визнання права власності на спадкове майно,


встановив:


ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Рівненського міського суду з позовом до ВК РМР про визначення належних їй, її чоловіку та дочці часток в спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1, визнання їх права власності на спадкове майно за законом у вигляді 1/3 частки вищезазначеної квартири після смерті дочки ОСОБА_3.

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з»явилась, про день та час розгляду справи повідомлялась належним чином, подала до суду заяву в якій просила справу слухати в її відсутність, позовні вимоги підтримує. Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Представник позивачів ОСОБА_4 в судовому засіданні, підтримавши позовні вимоги, своїх довірителів зазначив, що 28 березня 2006 року померла їх дочка, спадкоємцями після смерті якої по закону є позивачі по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Квартира № 33 в м. Рівне, по вул. М.Вовчка, 29 належить на праві приватної спільної сумісної власності їм та їх дочці на підставі свідоцтва про право власності на житло від 16 листопада 2000 року. Таким чином, ідеальна частка кожного становить по 1/3 частині квартири, відповідно до положень ст. 370 ч.2 ЦК України, їх частки є рівними. Після смерті дочки залишилося спадкове майно у вигляді 1/3 частки названої квартири. На час відкриття спадщини ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали і по даний час постійно проживають в цій квартирі. При зверненні до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, їм було відмолено в отриманні свідоцтва про право на спадщину, оскільки частки в майні, що перебуває у спільній сумісній власності не виділені. Позивачі вважають, що оскільки постійно проживали та проживають у вказаній квартирі, фактично вступили в управління і володіння спадковим майном та набули права власності на спадкове майно.

Представник відповідача ОСОБА_5 в судове засідання не з»явилась, подала суду заяву в якій вказала, що позовні вимоги визнає повністю, не заперечує проти задоволення позову.

Представник третьої особи Рівненського МБТІ в судове засідання не з»явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі та оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_2 належить ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на праві приватної спільної сумісної власності на підставі свідоцтва про право власності на житло від 16 листопада 2000 року..

Відповідно до ч.2 ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду. Таким чином, на підставі наявних доказів та положень чинного законодавства, суд прийшов до висновку, що частки ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в спільній сумісній власності є рівними і складають по 1/3 частині квартири АДРЕСА_3 кожного співвласника.

Відповідно до свідоцтва про народженя ІІ-ГЮ № 443200 ОСОБА_1, ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3.

Як вбачається із свідоцтва про смерть серії 1-ГЮ № 018866 ОСОБА_3, 28 березня 2006 року померла.

З огляду на викладене, відповідно до положень ст. ст. 1226, 1261, 1269, 1270 ЦК України, позивачі є спадкоємцями першої черги по закону, що набули право власності на спадкове майно.

За наведених обставин, суд вважає наявними законні підстави для визнання права власності на спадкове майно у вигляді 1/3 частки квартири після смерті доньки за позивачами.

На підставі викладеного, ст. ст. 370, 1226, 1261, 1269, 1270 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 218, 223, 292, 294 ЦПК України, суд –


вирішив:


Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Рівненської міської ради про визначення часток в спільній сумісній власності на квартиру та визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за кожним окремо право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_3.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/6 частину квартири АДРЕСА_3, як на спадкове майно за законом після смерті доньки ОСОБА_3, померлої 28 березня 2006 року в місті Рівному.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/6 частину квартири АДРЕСА_3, як на спадкове майно за законом після смерті доньки ОСОБА_3, померлої 28 березня 2006 року в місті Рівному.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення


Суддя Рівненського міського суду

Рівненської області                                                                                          ОСОБА_6


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація