Справа №2-2313
2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2007 р.
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Мірошниченка М. А.
при секретарі Коробка М. В., Мірошниченко О.Л., Гревцової В.О.,
ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа КП «Житловик-2» про внесення змін умов договору найму, та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання втративши право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2007 р. ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про зміну умов договору найму, зазначивши, що з відповідачем, 05.03.2002 року позивачка зареєструвала шлюб у Макіївському міському відділі РАГС Донецького обласного управління юстиції, актовий запис № 191.
Від шлюбу малолітня дитина (донька)- ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
З моменту реєстрації шлюбу вони стали проживати однією родиною за адресою: м. Макіївка-56, мікрорайон «Зелений»АДРЕСА_1.
Наймачем зазначеної квартири є відповідач. Спірна квартира двокімнатною, житлова площа квартири складає 29 кв.м. , кімнати у квартирі ізольовані.
Рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки від 26 березня 2007 року шлюб був розірваний.
Після розірвання шлюбу, користуватися квартирою спільно, не можливо, а тому ОСОБА_2 змушена звертатися в суд з даною заявою.
Кожному, у даному житловому приміщенні, приєднується по 9.06 кв. метрів. Житлова кімната - зал, площею 17.50 квадратних метрів, спальна площею 12 кв. метрів. Малолітня донька проживає з ОСОБА_2, тому ставить питання про виділ у користування ізольованої кімнати площею 17.50 кв.м.
Зустрічний позов ОСОБА_3 про визнання втративши право користування житловим приміщенням, вона не визнає, та у задоволенні просить відмовити.
У судовому засіданні відповідач ОСОБА_3 за позовом ОСОБА_2 про внесення змін умов договору найму, не визнав, пояснивши, що ОСОБА_2 втратила право користування житловим приміщенням, оскільки була відсутності та не проживала у житловому приміщення протягом 6 місяців.
Крім цього, ОСОБА_3 звернувся до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_2 про визнання втративши право користування житловим приміщенням, посилаючись, що він є наймачем квартири розташованої за адресою: 86156, Донецька область м. Макіївка, мікрорайон «Зелений»АДРЕСА_1.
По вищевказаній адресі зареєстровані донька та ОСОБА_2, з якою шлюб розірвано 21.05.2007 p., згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, актовий запис № 161.
З вересня 2006 р. відповідачка в квартирі не проживає, особистих речей відповідачки в квартирі немає. Даний факт підтверджується актом від 11.06.2007 р.
Відповідачка відсутня за адресою без поважних причин. З вересня 2006 р. вона жодного разу не з'явилася по зазначеній адресі. Перешкоди в здійсненні права користування житловим приміщенням зі його сторони не чинилися. Квартирні замки, від яких у відповідачки є ключі, не змінював. Таким чином, всі обов'язки, що випливають з договору наймання житлового приміщення, покладені на ОСОБА_2 та йому приходиться нести додаткові витрати по оплаті комунальних послуг.
Суд, вислухавши пояснення сторін, свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, вивчивши матеріали справи, і вважає що позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3
Вікторовича, третя особа КП «Житловик-2» про внесення змін умов договору найму - задовольнити, у задоволені зустрічних позовних вимог ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання втративши право користування житловим приміщенням - відмовити, відмовити, оскільки доводи відповідача про те, що ОСОБА_2 втратила право користування житловим приміщенням, та не проживає в цій квартирі понад 6 місяців без поважної причини, - не знайшли своє підтвердження.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що спірна двокімнатна квартира, в якій проживають сторони та їх неповнолітня донька, складається з двох ізольованих кімнат площею 17, 5 кв.м. та 12 кв. метра (загальна жила площа - 29 кв. метра)
Судом установлено, що на кожного члена сім'ї припадає по 9, 06 кв. метра жилої площі.
Обґрунтовуючи свої вимоги про зміну договору найму жилого приміщення і виділення їй із донькою кімнати площею 17, 5 кв. метра, позивачка посилалась на те, що хоча за розміром ця кімната і менша від належної їм площі, однак це зменшення є незначним і не порушує їх житлових прав, у той час як за відсутності окремого договору найму їх права постійно порушуються відповідачем.
Згідно з роз'ясненнями Пленуму Верховного Суду України, викладеними у п. 16 постанови від 12 квітня 1985 p. N 2 "Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» суд на підставі ст. 104 ЖК має право задовольнити вимоги члена сім'ї наймача про зміну договору найму жилого приміщення, якщо відповідно до належної йому частки жилої площі (або з урахуванням укладеної угоди про порядок користування цим приміщенням) йому може бути виділено ізольоване жиле приміщення, що відповідає вимогам ст. 63 ЖК, а саме: яке складається з однієї або декількох кімнат і розмір якого не менший від встановленого для надання одній особі, тобто від норми середньої забезпеченості житлом у даному населеному пункті ( ст. 48 ЖК).
Суд установив, що наймачем квартири №201, у будинку №11, мікрорайону «Зелений» м. Макіївки-56 з був ОСОБА_3, ОСОБА_2 прописана, як дружина, член сім'ї, ОСОБА_9 як донька, член сім'ї., що підтверджується копією особового рахунка.
У відповідності із ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності чи наймача членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців. Якщо чи наймач члени його родини були відсутні по поважних причинах понад шість місяців, цей термін за заявою відсутнього може бути продовжений наймодавцем, а у випадку суперечки - судом.
У відповідності зі статтею 72 ЖК України, визнання особи втратившим право користування житловим приміщенням унаслідок відсутності цієї особи понад установлені терміни в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, спірна квартира 201 у будинку 11 мікрорайону «Зелений» м. Макіївка являє собою двокімнатну ізольовану квартиру житловою площею 29 кв.м.
У судовому засіданні встановлено, що відповідачка з моменту прописки на спірної житлової площі проживали, несла витрати по оплаті і утримання квартири.
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 підтвердили, що особисті речі ОСОБА_2 у квартирі № 201, будинок № 11 мікрорайону «Зелений» м. Макіївки знаходяться, також підтвердили, що ОСОБА_2 проживала у квартирі.
З акту від 11 липня 2007 p., вбачається, що ОСОБА_2 не проживає у спірній квартирі з вересня 2006 p., але доводи позивачки та по зустрічному позову відповідачки ОСОБА_2 про те, що вона не втратила право користування житловим приміщенням, а не проживання в цій квартирі більше 6 місяців за поважної причини -знайшли своє підтвердження. Згідно ст. 9 ЖК України ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено, позовної вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа КП «Житловик-2» про внесення змін умов договору найму -задовольнити, зустрічний позов ОСОБА_3 про визнання утратившими право користування житловим приміщенням ОСОБА_2 на підставі ст. 71 ЖК України необхідно відмовити, тому що факт немешкання її у квартирі не знайшов свого підтвердження в судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 71, 72, 104 ЖК України, ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа КП «Житловик-2» про внесення змін умов договору найму - задовольнити
Виділити позивачці ОСОБА_2 та її малолітньої доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ізольовану житлову кімнату площею 17.50 кв.м. в квартирі № 201, будинок № 11 мікрорайону «Зелений» м. Макіївки та зобов'язати КП «Житловик-2» укласти з ОСОБА_4
ОСОБА_10 договір найму на житлову кімнату площею 17.50 кв.м. в квартирі № 201, будинок № 11 мікрорайону «Зелений» м. Макіївки.
У задоволені зустрічних позовних вимог ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання втративши право користування житловим приміщенням - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.