Судове рішення #2970358

Справа № 2 о-532/ 2007року

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

22 листопада 2007 року                                                                   м.  Конотоп

Місцевий Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі: головуючого - судді   Терещенко О. І. при секретарі Чобітько Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Конотопі справу за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заінтересовані особи : Конотопська міська державна нотаріальна контора,  КП " Конотопське міжміське бюро технічної інвентаризації" ,  Виконавчий комітет Конотопської міської ради,  Управління комунального майна Конотопської міської ради про встановлення факту належності часток квартири, -

 

встановив:

 

Заявники ОСОБА_1.  та ОСОБА_2 просять ухвалити рішення,  яким встановити факт належності їм та померлій дружині ОСОБА_2 - ОСОБА_3 по 1/3 частки квартири,  яка знаходиться в АДРЕСА_1,  де раніше крім заявників проживала ОСОБА_3,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Вимоги мотивують тим,  що власниками квартири являються вони та померла ОСОБА_3 ,  вони бажають оформити спадщину,  яка залишилась після смерті ОСОБА_3,  однак зробити вкаазане не можуть,  оскільки у свідоцтві про право власності на квартиру не зазначені частки власників,  просять вирішити вказане в судовому порядку,  посилаючись на те,  що кожному з них належить по 1\3 частки зазначеної квартири,  іншої домовленості між ними як співвласниками квартири не було.

В судовому засіданні заявлені вимоги заявниками ОСОБА_1.  та ОСОБА_2   підтримані.

Представники заінтересованих осіб - Конотопської міської державної нотаріальної контори,  КП " Конотопське міжміське бюро технічної інвентаризації " Виконавчого комітету Конотопської міської ради та Управління комунального майна Конотопської міської ради в судове засідання не з'явились ,  про день та час розгляду справи в суді належним чином повідомлені,  просять розглядати справу у їхню відсутність,  кожен подаючи письмові заяви ( а.с.  21-24) ,  у яких проти задоволення заявлених вимог не заперечують,  справа розглядалась у відсутність представників заінтересованих осіб.

Заслухавши пояснення заявників,  дослідивши матеріали справи,  яких достатньо,  суд вважає,  що заява підлягає задоволенню,  виходячи із слідуючих підстав:

За ст. 357 ч. 1 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними,  якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

Згідно ст. ст. 234 ч.2 п.5),  256 ч.2 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів,  що мають юридичне значення,  від яких залежить виникнення,  зміна або припинення особистих чи інших майнових прав фізичних осіб,  якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Докази,  що надані заявниками : копії - довідки КП "Конотопське МБТІ" № 389 ,  свдоцтва про право власністі на житло,  свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1,  технічного паспорту,  паспортів,  свідоцтва про народження НОМЕР_2,  довідки КРЕП "Центральне",  які маються в справі на а.с.  7-17 стверджують ті обставини,  з приводу яких заявники звернулись із заявою до суду і особами,  які беруть участь у справі не оспорюються.

Отже,  слід заяву задовольнити.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 213, 215, 234 ч.2 п.5),  256 ч.2 ,  259 ЦПК України,  ст. 357 ч. 1 ЦК У країни, -

 

вирішив:

 

Заяву задовольнити.

Встановити факт,  що квартира АДРЕСА_1 належить у праві спільної часткової власності ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  уродженцю АДРЕСА_2 - у розмірі 1/3 частки ; ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження,  уродженцю міста Конотоп Сумської області - у розмірі 1/3 частки та ОСОБА_3,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в місті Конотоп Сумської області  - у розмірі 1/3 частки.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через місцевий Конотопський міськрайонний суд Сумської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення ; апеляційна скарга на рішення суду - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення виготовлено на комп'ютері та має силу оригіналу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація