Судове рішення #29698765

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98


УХВАЛА


Справа № 5011-14/11274-2012 20.03.13 р.


За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліфтмонтаж"

до Товариства "Ліфт Європа"

про стягнення 62 998,12 грн.


Суддя: Мельник С.М.

Представники:

від позивача: Олійник А.О. - за довіреністю;

від відповідача: не з'явились.


ОБСТАВИНИ СПРАВИ:


Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліфтмонтаж" звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства "Ліфт Європа" про стягнення 62 998,12 грн.

Ухвалою від 13.08.12 р. суддею Мельником С.М. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 27.02.13 р., провадження у справі зупинено до 27.02.13 р.

19.02.13 р. від позивача через відділ діловодства суду надійшли додаткові документи по справі.

Розпорядженням голови господарського суду міста Києва Князькова В.В. від 27.02.13 р. у зв'язку з лікарняним судді Мельника С.М. справу передано для розгляду судді Ломаці В.С.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 27.02.13 р. суддя Ломака В.С. прийняла справу до свого провадження, розгляд справи призначено на 20.03.13 р.

Розпорядженням Голови господарського суду міста Києва Князькова В.В. від 20.03.13 р. у зв'язку з виходом з лікарняного справу передано для розгляду судді Мельнику С.М.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 20.03.13 р. суддя Мельник С.М прийняв справу до свого провадження.

Представники відповідача в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи не повідомлені.

Предстаник позивача в судовому засіданні не заперечила проти відкладення розгляду справи та зупинення провадження у справі з метою належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої Україна приєдналася 19.10.2000 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".

Згідно з даним актом, центральним органом, уповноваженим складати підтвердження про вручення документів, отримувати документи, які передаються консульськими каналами тощо, є Міністерство юстиції України та його територіальні управління юстиції.

Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої ст. 5 вказаної Конвенції, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної держави.

За таких обставин, відповідачу по справі для належного повідомлення про розгляд справи, необхідно вручати судові документи та матеріали по справі в нотаріально засвідченому перекладі на італійську мову.

Відповідно до п. b) ч. 2 ст. 15 Конвенції, кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

Приписами ст. 69 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви.

Відповідно до вимог ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача про час та місце розгляду справи, а також враховуючи положення Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах та приписи ст. 69 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі на строк, не менший ніж шість місяців.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 77, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд


УХВАЛИВ:


1. Розгляд справи відкласти на 04.09.2013 р. о 10:00 год. Викликати для участі у судовому засіданні представників учасників процесу. Явку повноважних представників у судове засідання визнати обов'язковою. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького 44-Б, зал судових засідань № 11.

2. Провадження у справі зупинити до 04.09.2013 р.

3. Зобов'язати позивача у тижневий термін надати до суду належним чином нотаріально завірені копії перекладу на італійську мову ухвали суду про порушення провадження у справі від 13.08.13 р., даної ухвали суду та позовної заяви у трьох примірниках.

4. Зобов'язати позивача надати суду:

- обґрунтований розрахунок ціни позову;

- довідку про розмір заборгованості відповідача станом на день слухання справи, підписану керівником та головним бухгалтером підприємства;

- оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви, для огляду в судовому засіданні;

- оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію; довідки про знаходження в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій та/або в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України на дату винесення даної ухвали для залучення до матеріалів справи;

- довідку з обслуговуючого банку про наявність відкритих рахунків.

5. Зобов'язати відповідача надати суду:

- обґрунтований належним чином письмовий відзив на позовну заяву з наданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини, та забезпечити надсилання його копії позивачу в порядку, передбаченому ст. 59 ГПК України;

- контррозрахунок заявленої до стягнення суми та підтвердження її оплати належними доказами;

- оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують статус відповідача як юридичної особи, для залучення до матеріалів справи;

- довідку з обслуговуючого банку про наявність відкритих рахунків.

6. Зобов'язати сторони:

- повідомити суд про наявність чи відсутність у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, справи зі спору між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав;

- повідомити суд чи не вирішувався раніше такий же спір між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав;

- виконати вимоги ч. 2 ст. 4-3, ст. ст. 32, 33 ГПК України;

- пояснення по справі надавати в письмовому вигляді.

7. Попередити сторони, що, відповідно до п. 2.4. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.11 р., подання письмових доказів, якщо їх не додано до позовної заяви чи до відзиву на неї, має здійснюватись з супровідним листом через канцелярію суду.

8. Суд звертає увагу учасників процесу на наступне:

- спір між сторонами може бути врегульований шляхом укладання мирової угоди;

- відповідно до ст. 28 ГПК України повноваження представників юридичних осіб підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації, установи; а від імені громадян - нотаріально посвідченою довіреністю;

- подання відзиву на позовну заяву здійснюється шляхом його завчасного надсилання до суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях) до початку судового засідання;

- витребування судом доказів можливе лише за клопотанням сторін у випадках, коли сторони з різних обґрунтованих причин не можуть подати ті чи інші конкретні докази (ст. 38 ГПК України);

- строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством, а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та ненадання суду доказів, справа може бути розглянута судом за наявними у ній матеріалами (ст. 75 ГПК України).

9. Попередити позивача, що в разі неявки в судове засідання його представників та неподання на вимогу суду документів, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України.

10. Попередити відповідача, що в разі неподання відзиву на позовну заяву і витребуваних судом документів, справа буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

11. Попередити сторони, що суд може, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 83 ГПК України, стягнути з них в доход Державного бюджету України штраф у розмірі 1700 грн. в разі ухилення від вчинення дій, покладених на сторону, а також, виявивши при вирішення господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, суд виносить окрему ухвалу.



Суддя С.М. Мельник





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація