Справа № 22ц-194-2008 р.
Головуючий по 1-й інстанції Романюк Л.І.
Суддя-доповідач: Макарчук М.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року січня місяця 29 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Макарчука М.А.
Суддів Прядкіної О.В., Дряниці Ю.В.
при секретарі Лимар О.М.
з участю : прокурора адвоката
позивача (заявника) представника позивача (заявника)
відповідача ОСОБА_1.
представника відповідача
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на ухвалу Гадяцького районного суду Полтавської області від З грудня 2007 року
по справі за заявою ОСОБА_1 про відстрочку виконання рішення суду про стягнення аліментів.
Судова колегія , заслухавши доповідь судді доповідача апеляційного суду Макарчука М.А.,
ВСТАНОВИЛА:
У листопаді 2007 року ОСОБА_1. звернувся до місцевого суду із заявою про відстрочку оплати заборгованості в розмірі 3648 грн. , яку він
допустив по сплаті аліментів за 2006-2007 рік, визначених постановою судді Гадяцького районного суду від 14 лютого 1995 року про стягнення з нього на користь ОСОБА_2. аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1\4 частини всіх видів його заробітку.
Ухвалою Гадяцького районного суду Полтавської області від З грудня 2007 року ОСОБА_4. відмовлено у відстрочці погашення заборгованості по сплаті аліментів.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати ухвалу місцевого суду і направити справу на новий розгляд. Посилається на порушення місцевим судом процедури проведення попереднього судового засідання і вирішення спору в попередньому судовому засіданні у його відсутність.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст.. 197ч.1 СК України з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами.
Відповідно до ст.. 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Із матеріалів справи вбачається, що постановою судді Гадяцького районного суду від 14 лютого 1995 року із ОСОБА_1. на користь ОСОБА_2. стягнуті аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1\4 частини всіх видів його заробітку. Судом також встановлено , що боржник працездатний, але не працює, отримує компенсаційну допомогу за догляд за перестарілими батьками і з 1 січня 2006 року по 1 листопада 2007 року не сплачував присуджені аліменти і заборгував 3648 грн.
Встановивши такі обставини місцевий суд прийшов до вірного висновку про те, що вказані обставини не є перешкодою для виконання боржником свого обов'язку по утриманню неповнолітньої дитини і обґрунтовано відмовив у відстрочці сплати заборгованості.
Доводи апеляційної скарги про порушення порядку розгляду цивільної справи , зокрема ст.. 130 ЦПК України, є безпідставними, так як питання відстрочки сплати заборгованості за аліментами відносяться до питань виконання рішення суду. Процедура вирішення питання про відстрочку виконання рішення суду визначена ст.. 373 ЦПК України, за якою і проведено розгляд цього питання.
Ухвала місцевого суду постановлена з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для її скасування не вбачається.
Керуючись ст.303, 304, 308, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів , -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити , а ухвалу Гадяцького районного суду Полтавської області від 3 грудня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.