ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
07 грудня 2006 р. Справа № 14/15-06/02-2
Суддя господарського суду Залімський І.Г. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради (22100, вул. Винниченка, 56, м. Козятин)
до: Державної виконавчої служби у Козятинському районі Вінницької області (22100, вул. Леніна, 30, м. Козятин)
про неправомірні дії ДВС та повернення коштів до державного бюджету 104 180,28 грн.
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшла позовна заява б/н від 30.11.2006 р. Управління праціта соціального захисту населення Козятинської міської ради до Державної виконавчої служби у Козятинському районі Вінницької області про визнання неправомірними дій ДВС та повернення коштів до державного бюджету в сумі 104 180,28 грн.
Розглянувши дану заяву, суд дійшов висновку, що у прийнятті позовної заяви слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Як вбачається із поданої позовної заяви, позивачем оскаржуються дії державної виконавчої служби, пов'язані з виконанням наказів господарського суду Вінницької області.
Проте, як вбачається зі ст. 121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Враховуючи вищевикладене та зважаючи на те, що накази видані господарським судом по справі, що розглядалася в порядку господарського судочинства, зазначені дії мають оскаржуватися у відповідності до норм Господарського процесуального кодексу України.
Разом з тим, позивач не позбавлений права звернутися до суду в загальному порядку з позовом про визнання права на вказані кошти та звільнення їх з під арешту.
За таких обставин суд дійшов висновку, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, що, відповідно до п. 1 ч.1 ст. 109 КАС України, є підставою для відмови в прийнятті позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В :
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою №б/н від 30.11.06 на 4аркушах разом з матеріалами на 33аркушах повернути позивачу.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Залімський І.Г.