Судове рішення #2965156

Справа № 2-277/2008г.

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ   УКРАЇНИ

25 січня 2008 року Амвросіївський районний суд Донецької області

у складі: головуючого                 -                  судді Толок Ю.М.

при секретарі               -                  Гнилицькій О.В.

з участю позивача     -                    ОСОБА_1

розглянувши у попередньомусудовому засіданні в залі суду в м.Амвросіївка справу за позовом ОСОБА_1 до Благодатнівської сільської ради    про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

21 січня 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Благодатнівської сільської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання нею заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2, який залишив на її ім'я заповіт на грошові внески в філії Ощадбанку № НОМЕР_1 с Благодатне та ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_3, котра також залишила заповіт на її ім'я на грошові внески, які знаходяться в філії Ощадбанку № НОМЕР_1 с Благодатне.

Після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відкрилося спадкове майно у вигляді вказаних грошових внесків. Оскільки заповіти було складено на її ім'я, а також маючи на руках книжки з внесками, позивачка вважала себе законною спадкоємицею, та такою, що має право оформити спадкове майно у будь-який час, тому до нотаріальної контори не звернулася. На теперішній час позивачка пропустила вказаний строк, тому просить суд визначити додатковий, достатній для подання нею заяви до нотаріальної контори строк для прийняття спадкового майна, яке залишилося після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3

В попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала свої вимоги, просить їх задовольнити, вказуючи на те, що вона є спадкоємцем за заповітом на спадкове майно померлих та просить суд визнати причину пропуску строку на прийняття спадщини поважною і визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, але згідно заяви не заперечував проти задоволення заявлених позовних вимог та просить розглянути справу у їх відсутність.

Відповідно до ст. 130 ч.2 ЦПК України в попередньому судовому засіданні суд ухвалює рішення в разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирної угоди.

Представник відповідача визнав позовні вимоги повністю.

Вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд вважає за можливе визнати причину пропущення позивачкою строку для прийняття спадщини поважною, а вимоги її такими, що підлягають задоволенню.

У попередньому судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2, який залишив на ім'я позивачки заповіт на грошові внески в Ощадбанку, та ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_3, котра також залишила заповіт на ім'я ОСОБА_1 на грошові внески в Ощадбанку. Після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відкрилося спадкове майно у вигляді грошових вкладів в Ощадбанку на рахунках №№ НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6. Маючи вказаний документ, тобто заповіт, а також книжки з вкладами, позивачка вважала себе законною спадкоємицею, та такою, що має право оформити спадкове майно у будь-який час, тому до нотаріальної контори не звернулася. На теперішній час позивачка пропустила вказаний строк, тому просить суд визначити додатковий, достатній для подання нею заяви до нотаріальної контори строк для прийняття спадкового майна, яке залишилося після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3

 

2

З оглядом на викладене, суд визнає поважною причину пропуску позивачкою строку на прийняття спадщини і визначає додатковий строк - шість місяців - для подання нею заяви для прийняття спадщини.

Згідно до ст. 174 4.4 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить Закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановлює ухвалу про відмову в прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Суд вважає, що визнання представником відповідача позову не суперечить Закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому суд вважає доцільним задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.60,130 ч.4,174 ч.4,213,214,215 та 294 ЦПК України, ст.ст. 1272 ч. З ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в шість місяців для подання нею заяви до Амвросіївської нотаріальної контори для прийняття спадкового майна у вигляді грошових внесків в філії Ощадбанку № НОМЕР_1 с Благодатне на рахунках №№ НОМЕР_2, НОМЕР_3, які залишилися після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці НОМЕР_10 роки (свідоцтво про смерть серії 1-НО № НОМЕР_7 від 23.04.2001 року, актовий запис про смерть за № НОМЕР_8) та грошових вкладів в філії Ощадбанку № НОМЕР_1 с Благодатне на рахунках №№ НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, які залишилися після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року у віці 91 рік (свідоцтво про смерть серії 1-НО № НОМЕР_9 від 18.07.2002 року, актовий запис про смерть за № НОМЕР_10).

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Донецької області через Амвросіївський районний суд.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація