№ 1-23
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2008 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого - судді підполковника юстиції ДЯЧУКА С. І., при секретарі Бобильової А.В., за участю державного обвинувача - старшого помічника військового прокурора Дарницького гарнізону капітана юстиції Бондарука Р.В., підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2, потерпілого - ОСОБА_3, у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовців військової частини А0476 солдат:
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Біла Церква Київської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не судимого, призваного на військову службу в травні 2007 року Білоцерківським РВК Київської області, електрика - акумуляторника відділення енергозабезпечення виробництва військової частини А0476
та ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в с Перегонівка Обухівського району Київської області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, не одруженого, не судимого, призваного на військову службу в травні 2007 року Обухівським РВК Київської області, старшого майстра апаратної технічного забезпечення військової частини А0476, -
у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 406 КК України, кожного.
Судовим слідством військовий місцевий суд
ВСТАНОВИВ:
10 грудня 2007 року, на початку першої години ночі, у кімнаті для вмивання особового складу роти, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 групою осіб, реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на демонстрацію своєї удаваної переваги над своїм співслужбовцем, будучи невдоволеним тим, що солдат ОСОБА_3, з яким вони у відносинах підлеглості не перебували, відмовляється виконувати їх, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, вказівки з приводу виконання різної роботи, висуваючи надумані претензії з цього приводу, завдали побої та застосували інше насильство до потерпілого, а саме: ОСОБА_1 - наніс близько чотирьох поштовхів у грудну клітину потерпілого, після чого, схопивши його лівою рукою за горло, наніс правою рукою близько десяти ударів кулаком правої руки в грудну клітину та живіт; ОСОБА_2 - декілька разів штовхнув ОСОБА_3 у грудну клітину, після чого наніс два удари кулаком правої руки у спину та декілька ударів ногою, взутою у армійський тапочок, по спині та правому боку потерпілого, чим спільними діями завдали потерпілому легкі тілесні ушкодження у вигляді синців, саден та локалізованого крововиливу. Того ж дня зранку ОСОБА_1 і ОСОБА_2, кожен окремо, явилися до правоохоронних органів із повинною.
Своїми діями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 порушили вимоги ст. ст. 11, 16 та 49-50 Статуту внутрішньої служби та ст. 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, які зобов'язують військовослужбовців у відносинах між собою додержуватися правил військової ввічливості, проявляти взаємну повагу та не допускати негідних вчинків.
Допитані у судовому засіданні підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2, не оспорюючи всіх наведених фактичних обставин вчиненого ними злочину, свою вину у пред'явленому обвинуваченні визнали повністю і дали покази, які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення злочину, при цьому пояснивши:
ОСОБА_1 - що 9 грудня 2007 року, після 23 години він обговорював із ОСОБА_2 поведінку ОСОБА_3, який, на їх думку, повільно виконував різні вказівки по службі. Після цього, близько 00 годин 15 хвилин 10 грудня, діючи спільно з ОСОБА_2, розбудили ОСОБА_3 та завели його до кімнати для умивання особового складу, де, після висловлення останньому претензій, які ОСОБА_3 не сприйняв, будучи обуреним такою поведінкою потерпілого, він, ОСОБА_1, завдав потерпілому біля чотирьох поштовхів у грудну клітину, потім, схопивши його лівою рукою за горло, наніс правою рукою декілька ударів в грудну клітину та живіт. У той самий час ОСОБА_2, підтримуючи його, ОСОБА_1, дії, зі свого боку з тих же причин завдав ОСОБА_3 біля чотирьох поштовхів руками в грудну клітину, два удари кулаком правої руки в спину, а після цього два удари ногою, взутою у армійський тапочок, також в спину та по правому боку;
ОСОБА_2 - що дійсно за вказаних ОСОБА_1 обставин, за домовленістю із останнім провчити ОСОБА_3, на початку першої години ночі 10 грудня 2007 року, діючи спільно із ОСОБА_1, завдав
2
потерпілому декілька поштовхів руками в грудну клітину, два удари кулаком правої руки в спину та два удари ногою, взутою у армійський тапочок, у цю ж частину тіла та по правому боку. При цьому ОСОБА_1, який діяв з ним спільно, так само будучи обуреним відмовою ОСОБА_3 реагувати на їх, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зауваження, завдав потерпілому не менше чотирьох поштовхів у грудну клітину, потім, схопив його рукою за горло та наніс іншою рукою декілька ударів в грудну клітину та живіт.
Крім того підсудні, кожний окремо, уточнили, що у відносинах підлеглості з потерпілим вони не перебували.
Крім особистих показань вина ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у порушенні за наведених вище обставин статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості, підтверджується зібраними по справі іншими доказами стосовно всіх фактичних обставин справи, і ці фактичні обставини справи підсудні та інші учасники процесу не оспорюють і підтримують в повному обсязі.
Враховуючи те, що підсудні та інші учасники процесу не оспорюють всі фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд провів судове слідство у справі із застосуванням правил ч.3 ст. 299 КПК України. Потерпілий ОСОБА_3 цивільний позов по справі не заявляв.
Військово-лікарською комісією підсудні визнані за станом здоров'я придатними до військової служби.
Дії ОСОБА_1 та ОСОБА_2, кожного окремо, які, будучи військовослужбовцями строкової служби, діючи групою осіб, порушили статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості, що виявилось у завданні побоїв та іншого насильства потерпілому ОСОБА_3, якому були заподіяні легкі тілесні ушкодження, суд кваліфікує за ч.3 ст. 406 КК України.
Призначаючи підсудним ОСОБА_1 та ОСОБА_2 покарання, суд бере до уваги і визнає обставинами, які пом'якшують покарання та в сукупності істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ними злочину, їх щире каяття, явку з повинною, а також і те, що останні активно сприяли розкриттю злочину, осудили свою протиправну поведінку, примирилися з потерпілим і той просив суворо їх не карати.
Беручи до уваги вказані обставини, а також враховуючи дані про особу підсудних, які раніше ні в чому протизаконному замічені не були, до призову на службу займалися суспільно-корисною працею, до кримінальної відповідальності притягаються вперше, а ОСОБА_1 є потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи та під час проходження служби і до неї характеризується виключно позитивно, бажає після служби продовжити навчання у технікумі, ОСОБА_2 втратив у 2007 році батька, який важко хворів, а його одинока матір, яка хворіє, потребує матеріальної допомоги від дітей, суд знаходить можливим застосувати до обох підсудних ст. ст. 69, 60 КК України і призначаючи покарання, перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч.3 ст. 406 КК України, оскільки саме даний вид покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення.
Водночас суд, обираючи розмір обраного до підсудних виду покарання, враховує також і характер
спричиненого ОСОБА_1 насильства, яке супроводжувалося удушенням потерпілого, що за своєю шкідливістю для здоров'я потерпілого є більш небезпечним, порівняно із вчиненим насильством з боку ОСОБА_2. На підставі викладеного і, керуючись ст. ст. 299, 323, 324 та 332 КПК України, військовий суд
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2
визнати обох винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 406 КК України, за якою із застосуванням ст. 69 та 60 КК України призначити покарання у вигляді :
· ОСОБА_1 - арешту строком натри місяці з утриманням на гауптвахті;
· ОСОБА_2 - арешту строком на два місяці з утриманням на гауптвахті. Запобіжний захід засудженим ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - нагляд командування
військової частини - скасувати і до набрання вироком законної сили утримувати обох на гауптвахті Центрального управління військової служби правопорядку Збройних Сил України по місту Києву та Київській області. Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1 рахувати з 21 лютого 2008 року.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_2 рахувати з 17 лютого 2008 року з урахуванням строку його затримання (з 10 по 13 грудня 2007 року).
Вирок може бути оскаржений і на нього може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженими - протягом того ж строку з моменту вручення їм копії вироку.
- Номер: 1-в/465/160/16
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-23
- Суд: Франківський районний суд м. Львова
- Суддя: ДЯЧУК С.І.
- Результати справи: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково;
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.06.2016
- Дата етапу: 08.07.2016
- Номер: 1/291/2/25
- Опис: 307 ч.2, 309 ч.1
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-23
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: ДЯЧУК С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2010
- Дата етапу: 21.04.2011