Судове рішення #2964992
№1-28

№1-28     

 

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

22 лютого 2008 року                                                                                                           місто Київ

Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого - судді підполковника юстиції ВЕРЛАНОВА С. М. ,  при секретарі СІРЕНЧЕНКО В.В.,  за участю державного обвинувача -старшого помічника військового прокурора Київського гарнізону - капітана юстиції КОЗАКА А.Т.,  захисника підсудного - адвоката ОСОБА_2,  потерпілого ОСОБА_3,  у відкритому судовому засіданні в приміщенні військового суду розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця Центру забезпечення службової діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України

солдата ОСОБА_1,  який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Мотижин,  Макарівського району,  Київської області,  українця,  громадянина України,  з повною середньо освітою,  неодруженого,  не судимого,  призваного на військову службу у травні 2007 року Шевченківським РВК міста Києва,  -

у вчиненні злочину,  передбаченого ч.2  ст. 406 КК України.

Судовим слідством військовий місцевий суд

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1,  висловлюючи надумані претензії до ОСОБА_3,  з яким не перебував у відносинах підлеглості,  з приводу повільної підготовки останнім до відпочинку та використання ОСОБА_3,  його,  ОСОБА_1,  особистих речей через неохайність,  демонструючи свою уявну перевагу над потерпілим,  який більш пізнього строку призову,  в присутності інших військовослужбовців підрозділу,  застосував фізичне насильство до ОСОБА_3,  а саме,  30 листопада 2007 року,  близько 22 години 30 хвилин після команди „Відбій",  в спальному приміщенні казарми Центру забезпечення службової діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України наніс йому два удари кулаком правої руки по схрещеним напроти лоба долонях рук,  а 1 грудня того ж року,  біля 22 години 30 хвилин,  в приміщенні кімнати для вмивання наніс потерпілому два удари кулаком правої руки по схрещеним напроти лоба долонях рук. Внаслідок нанесення підсудним ударів ОСОБА_3 були заподіяні побої і забій м'яких тканин тильної поверхні лівої кисті,  тобто,  легке тілесні ушкодження.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги  ст.  ст.  11,  49,  50 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та  ст.  ст.  1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України,  які зобов'язують військовослужбовців у відносинах між собою додержуватися правил військової ввічливості,  проявляти взаємну повагу та витримку,  показувати приклад дисциплінованості,  не принижувати честь та гідність інших військовослужбовців і не допускати негідних вчинків.

Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і дав показання,  які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення ним злочину та,  крім того,  пояснив,  що він,  дійсно,  будучи невдоволеним тим,  що ОСОБА_3,  який ЗО листопада 2007 року і 1 грудня того ж року приходив в розташування казарми після викання робіт в штабі Центру забезпечення службової діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України після команди „Відбій",  повільно виконував його вказівки щодо підготовки до відпочинку та випадково використав його,  ОСОБА_1,  особисті речі,  він,  ОСОБА_1,  демонструючи свою уявну перевагу,  застосував до потерпілого фізичне насильство. Також підсудний уточнив,  що особистих рахунків з ОСОБА_3 він не мав і у відносинах підлеглості з ним не знаходився.

Крім особистого визнання вина підсудного ОСОБА_1 у скоєному злочині підтверджується зібраними по справі доказами,  які підсудний та інші учасники судового розгляду не оспорюють і підтримують в повному обсязі. За клопотанням державного обвинувача,  яке підтримане іншими учасниками процесу,  судове слідство було проведене відповідно до вимог ч.3  ст. 299 КПК України. При

 

2

 цьому,  учасникам судового розгляду судом було роз'яснено,  що у цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати вищезазначені фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

Військово-лікарською комісією підсудний ОСОБА_1 визнаний здоровим та придатним до військової служби.

Отже,  дії ОСОБА_1,  який будучи військовослужбовцем строкової служби порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості,  що виразилося в заподіянні потерпілому ОСОБА_3 побоїв і легкого тілесного ушкодження,  сул кваліфікує за ч. 2  ст.  406 КК України.

Призначаючи підсудному ОСОБА_1 покарання,  суд бере до уваги і визнає обставинами,  які пом'якшують покарання його щире каяття у вчиненому та сприяння у розкритті злочину.

Беручи до уваги вказані обставини,  а також враховуючи особу винного,  який раніше ні в чому осудному замічений не був,  до призову на службу займався суспільно-корисною працею,  як до призову на службу,  так і під час її проходження характеризується позитивно,  до кримінальної відповідальності притягається вперше,  попросив вибачення у потерпілого,  який прийняв його вибачення і просив суворо не карати підсудного,  суд знаходить можливим застосувати до ОСОБА_1  ст.  69 КК України і з застосуванням  ст.  60 КК України перейти до іншого,  більш м'якого виду основного покарання,  не зазначеного в санкції ч. 2  ст.  406 КК України.

На підставі викладеного та,  керуючись  ст.  ст. 299,  323,  324,  325,  332 КПК України,  військовий місцевий суд Київського гарнізону

ПРИСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину,  передбаченого ч.2  ст.  406 КК України,  за якою із застосуванням  ст.  ст. 69,  60 КК України,  призначити йому покарання у виді арешту строком на два місяці з відбуванням даного покарання на гауптвахті Центрального управління Військової служби правопорядку у місті Києві та Київської області.

Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1  рахувати з 22 лютого 2008 року.

Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1  - нагляд командування Центру забезпечення службової діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України - скасувати і до набрання вироком законної сили утримувати його на гауптвахті Центрального управління Військової служби правопорядку у місті Києві та Київської області.

Вирок може бути оскарженим в апеляційному порядку і на нього може бути внесене подання прокурора до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення.

 

  • Номер: 1-в/464/175/17
  • Опис:
  • Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 1-28
  • Суд: Сихівський районний суд м. Львова
  • Суддя: Верланов С.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.05.2017
  • Дата етапу: 24.05.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація