Судове рішення #29643107

№2601/7759/12

№ 2/752/168/13


У Х В А Л А

іменем України


26.04.2013 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Сеніна В.Ю.

при секретарі Кирпі П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Кооперативної спілки «Ойкокредит, кооперативна спілка всесвітнього розвитку, U.A.», третя особа - Кредитна спілка «Перший кредитний альянс» про визнання недійсним договору поруки, -


в с т а н о в и в:


в провадженні суду знаходиться зазначена вище цивільна справа, розгляд якої було призначено судом, зокрема, на 22.03.2013, 05.04.2013 та 26.04.2013, але позивачка, явка якої визнавалася судом обов'язковою, та її представник жодного разу в призначений судом час до суду не з'явилися. Про причини неявки суд до відома не ставили, заяв про розгляд справи за їх відсутності до суду не направляли.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про залишення позову без розгляду з таких підстав.

Статтею 157 ЦПК України встановлено, що суд має розглянути справу протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, а справи про поновлення на роботі - одного місяця.

Встановлено, що після відкриття провадження у справі позивачка та її представник, який з'явився в судове засідання лише 04.03.2013, до суду не з'являлися та в подальшому провадженням справи в суді, як вбачається з матеріалів справи, не цікавилися.

Судові повітки про дату, час та місце розгляду справи на зазначені вище дати, які направлялися позивачці за вказаним нею у позові зареєстрованим місцем проживання, поверталися до суду без вручення, з відмітками поштового відділення про повернення у зв'язку із закінченням терміну зберігання. Заяв про зміну місця проживання або про розгляд справи за її відсутності позивачка до суду не направляла.

За відсутності ініціативи та зацікавленості самої позивачки у розгляді даної справи, а також відсутності у суду інших даних про її місцезнаходження, куди їй може бути направлена та доставлена судова повістка, суд позбавлений самостійної можливості забезпечити її явку до суду.

Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, позивач, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язаний з розумним інтервалом часу сам цікавитися провадженням у його справі, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Діючим законом, а саме статтями 27, 31 ЦПК України визначено, що особи, які беруть участь у справі, наділені широким колом цивільних прав, і лише одним обов'язком: добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати покладені на них процесуальні обов'язки.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що позивачка, звернувшись до суду з даним позовом, не з'являючись в судові засідання та не цікавлячись провадженням у справі, недобросовісно користується своїми процесуальними правами, зловживає ними та не виконує покладені на неї процесуальні обов'язки.

Відповідно до ч. 3 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

За викладених вище обставин суд вважає, що позов ОСОБА_1 слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 27, 31, 157, 207 ЦПК України, суд, -


у х в а л и в:


позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Кооперативної спілки «Ойкокредит, кооперативна спілка всесвітнього розвитку, U.A.», третя особа - Кредитна спілка «Перший кредитний альянс» про визнання недійсним договору поруки залишити без розгляду.

Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація