Справа № 22-ц-344/ 2008 року Головуючий
Категорія : про видачу судового наказу 1 інстанції - Кучма А.Ю.
Доповідач - Бородін М.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2008 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого-судді: - Бородіна М.М.,
суддів: - Ларенка В.І., - Гальянової І.Г.,
при секретарі: - Хороших М.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові апеляційну скаргу Кредитної спілки «Харківська каса взаємодопомоги» (далі - КС «Харківська каса взаємодопомоги») на ухвалу Комінтернівського районного суду м. Харкова від 3 грудня 2007 року у справі за заявою КС «Харківська каса взаємодопомоги» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
ВСТАНОВИЛА:
КС «Харківська каса взаємодопомоги» 30 листопада 2007 року звернулась у суд із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором.
На обґрунтування вимог про стягнення з боржника суми заборгованості у заяві зазначалось, що 19 серпня 2006 року ОСОБА_1 отримав у КС «Харківська каса взаємодопомоги» кредит у розмірі 1 960 грн. Кредит та проценти за користування ним ОСОБА_1 зобов'язався погашати відповідно до графіка кредитного договору № 1444/1, однак, своїх зобов'язань за договором боржник не виконав та від добровільного погашення ухиляється.
Заявник просив стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором у розмірі: 1 506 грн. 10 коп. - за кредитом; 689 грн. 06 коп. - за процентами, а всього - 2 195 грн. 16 коп. та судові витрати у розмірі 40 грн. 50 коп.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 3 грудня 2007 року КС «Харківська каса взаємодопомоги» відмовлено у прийнятті заяви про видачу судового наказу та роз'яснене право на звернення з вимогами до суду у позовному порядку.
В апеляційній скарзі КС «Харківська каса взаємодопомоги» просить ухвалу Комінтернівського районного суду м. Харкова від 3 грудня 2007 року скасувати та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції у порядку наказного провадження.
На обґрунтування доводів апеляційної скарги представник заявника вказує, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку щодо необхідності встановлення обставин для визначення розміру збитків, передбачених кредитним договором, оскільки заявник просив стягнути з боржника тільки суму боргу, що складається із заборгованості за кредитом і процентів та судові витрати. КС «Харківська каса взаємодопомоги» ніяких збитків не нараховувала.
Судова колегія, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає апеляційну скаргу обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. ст. 95, 96 ЦПК України, судовий наказ за вимогою, яка ґрунтується на вчиненому у письмовій формі правочині, може бути видано лише щодо стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна.
Як свідчать матеріали справи, 19 серпня 2006 року між КС «Харківська каса взаємодопомоги» та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 1444/1, згідно якого ОСОБА_1 було отримано кредит у розмірі 1 960 грн. на строк 12 місяців: з 19 серпня 2006 року до 19 серпня 2007 року, з виплатою процентів у розмірі 35 % річних від суми позики (а.с. 2).
Пунктом 2.6 кредитного договору передбачалось погашення кредиту та відсотків ОСОБА_1 щомісячно, не пізніше 23 числа, готівкою у касу КС «Харківська каса взаємодопомоги» чи на її поточний рахунок - згідно обчислень, зроблених графіку-розрахунку, що міститься у самому договорі.
Таким чином, договором передбачене настання такого правового наслідку за порушення зобов'язання як сплата 35 % річних від суми кредиту. Дійсний, неоспорений договір є актом волевиявлення сторін, що підтверджує їх згоду виконувати умови, які вони для себе передбачили умовами договору.
У даному випадку, розглядаючи безспірну вимогу з договору кредиту від 19 серпня 2006 року за № 1444/1, який містить умову про сплату процентів та які належним чином обчислені (про що свідчить графік у самому договорі), суд першої інстанції не мав підстав для відмови заявнику у видачі судового наказу.
Судова колегія, керуючись ст. ст. 303, 307, 312, 319 ЦПК України, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Кредитної спілки «Харківська каса взаємодопомоги» -задовольнити.
Ухвалу Комінтернівського районного суду м. Харкова від 3 грудня 2007 року - скасувати і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення.