Судове рішення #29628544

Заява № 261/2303/13-а

Провадження № 6-а/261/10/13


У Х В А Л А

м. Донецьк

29.04.2013


Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючого - судді Висоцької Г. В., при секретарі Крутась Я. С., за участю представника заявника ОСОБА_1, зацікавленої особи ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву відділу державної виконавчої служби Петровського районного управління юстиції у м. Донецьку про зміну способу виконання рішення суду по справі № 0540/2464/2012 за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в :

Заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить змінити спосіб і порядок виконання постанови Петровського районного суду м. Донецька від 08 червня 2012 р. за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради про визнання дій неправомірними, зобов’язання здійснити перерахунок допомоги на оздоровлення за 2011 р. відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та виплатити суму в розмірі 4 202 грн. за рахунок державного бюджету України. Свої вимоги заявник обґрунтовує тим, що 22.03.2013 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа, виданого на виконання вищезазначеного судового рішення. Листом УПСЗН Петровської районної у м. Донецьку ради повідомлено, про відсутність фінансового забезпечення з Державного бюджету України на виплату стягувачу допомоги, визначеної у судовому рішенні, що ускладнює на теперішній час виконання вказаного судового рішення про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган.

У судовому засіданні представник заявника та зацікавлена особа ОСОБА_2 доводи заяви підтримали, просили її задовольнити.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутність.

Дослідивши подані сторонами документи, суд приходить до висновку про відсутність підстав на даний момент для задоволення заяви про зміну способу та порядку виконання рішення суду, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що постановою Петровського районного суду м. Донецька від 08 червня 2012 року позов задоволено, Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради зобов'язано здійснити перерахунок допомоги на оздоровлення за 2011 р. відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та виплатити суму в розмірі 4 202 грн. за рахунок державного бюджету України Постанова набрала законної чинності.

Відповідно до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Під зміною способу і порядку виконання рішення розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Тобто зі змісту вказаної норми випливає, що суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, або ж відмовити по даному питанню, не змінюючи при цьому його змісту.

01 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (далі – Закон України від 01.01.2013р), який встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання.

Статтею 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання рішення суду» передбачено, що держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація; юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства.

Особливості виконання рішень суду про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна визначаються статтею 7 Закону України від 01.01.2013р.

За ст. 7 Закону України від 01.01.2013р., виконання рішень суду про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, юридична особа, здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» ( главою 5), з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом. У разі якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобов'язаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення.

Як вбачається з заяви та наданих суду матеріалів 22.03.2013р. державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження. З заявою про зміну способу і порядку виконання судового рішення заявник звернувся 10.04.2013 року, тобто строк для виконання рішення суду про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, юридична особа ще не сплив, а тому заява про зміну способу і порядку виконання судового рішення, є передчасною.

Таким чином, враховуючи, що заявником подано заяву про зміну способу виконання судового рішення до спливу, передбаченого законом строку суд приходить до висновку, щодо відсутності правових підстав для задоволення вимог заявника, що не позбавляє заявника повторно у разі зміни обставин та усунення зазначених недоліків звернутися до суду.

На підставі викладеного, керуючись 263 КАС, ст. 2,7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», суд,

у х в а л и в:

Заяву відділу державної виконавчої служби Петровського районного управління юстиції у м. Донецьку про зміну способу виконання рішення суду по справі № -540/2464/2012 за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії - повернути заявникові.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Донецького Апеляційного адміністративного суду через Петровський районний суд м. Донецька протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання її копії.



Суддя                                                            Г.В. Висоцька


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація