Судове рішення #29618865

Справа № 121/3245/13-к

1кп/121/154/13


                                          У Х В А Л А

                               І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


07 травня 2013 року                     Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим


у складі судді:                    Ганича М.Ф.

при секретарі:                    Клевасові Д.В.

за участю прокурора:          Максименко І.А.

та захисника:                     ОСОБА_1

провівши підготовче судове в м. Ялта по кримінальному провадженню відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 у вчиненні суспільно небезпечних діянь, передбачених ч.2 ст.15 ч.1 ст.153, ч.2 ст.152, ч.2 ст.153, ч.3 ст.15 ч.3 ст.152, ч.2 ст.15 ч.2 ст.153 КК України,

          

                                        В С Т А Н О В И В:


          Клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру з додатками відносно ОСОБА_2 про вчинення суспільно небезпечних діянь, передбачених ч.2 ст.15 ч.1 ст.153, ч.2 ст.152, ч.2 ст.153, ч.3 ст.15 ч.3 ст.152, ч.2 ст.15 ч.2 ст.153 КК України, надійшов до Ялтинського міського суду 16 квітня 2013 року.

          Прокурор просить постановити ухвалу про призначення судового розгляду на підставі клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, вважаючи, що під час досудового розслідування були дотримані всі вимоги КПК України, підстав для закриття провадження чи повернення клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру не вбачає.

          Захисник ОСОБА_1 не заперечував проти призначення справи до судового розгляду.

          Вислухавши думку прокурора, захисника, вивчивши матеріали клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру з додатками, суд приходить до висновку про повернення прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_2 про вчинення суспільно небезпечних діянь, передбачених ч.2 ст.15 ч.1 ст.153, ч.2 ст.152, ч.2 ст.153, ч.3 ст.15 ч.3 ст.152, ч.2 ст.15 ч.2 ст.153 КК України, у зв’язку з його невідповідністю вимогам КПК України, виходячи з наступного.

          Згідно з вимогами п. 3 ч. 3 ст. 314 КК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про повернення прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, якщо воно не відповідає вимогам КПК України.

          Відповідно до ч.2 ст.292 КПК України клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру має відповідати вимогам статті 291 КПК України, а також містити інформацію про примусовий захід медичного характеру, який пропонується застосувати, та позицію щодо можливості забезпечення участі особи під час судового провадження за станом здоров’я.

          Відповідно до ст.ст.291,292 КПК України клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру має містити, зокрема, виклад фактичних обставин суспільно небезпечних діянь, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію суспільно небезпечних діянь з посиланням на положення закону і статті(частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення. До клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру додається: реєстр матеріалів досудового розслідування; цивільний позов, якщо він був пред’явлений під час досудового розслідування; розписка підозрюваного про отримання копії клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, копії цивільного позову, і реєстру матеріалів досудового розслідування.

          Наявне в матеріалах справи клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру не відповідає вимогам ст.ст.291, 292 КПК України.

          При складені клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру порушено вимоги п.п.3,5 ч.2 ст.291 КПК України, а саме:

          не вказані в анкетних відомостях потерпілих їх громадянство;

          замість правової кваліфікації суспільно небезпечних діянь, вчинених ОСОБА_2 з посиланням на положення закону і статті(частини статті) закону України про кримінальну відповідальність у клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру лише перелічені статті КК України та в порушення КПК України не вказано правову кваліфікацію суспільно небезпечних діянь, вчинених ОСОБА_2

          Крім того, в порушення п.3 ч.4 ст.291, а також ст.293 КПК України до клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру не додана розписка підозрюваного про отримання копії клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру і реєстру матеріалів досудового розслідування.

          Крім того в порушення ч.2 ст.292 КПК України у клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру не вказано позиції щодо можливості забезпечення участі ОСОБА_2 під час судового провадження за станом здоров’я.

          В той же час в порушення вимог ч.1 ст.109 та п.1 ч.4 ст.291 КПК України, до обвинувального акту не додано реєстр матеріалів досудового розслідування, який би відповідав вимогам ч.2 ст.109 КПК України.

          Відповідно до положень ст.109 КПК України – реєстр матеріалів досудового розслідування складається слідчим або прокурором і надсилається до суду разом з обвинувальним актом. Реєстр матеріалів досудового розслідування повинен містити: 1) номер та найменування процесуальної дії, проведеної під час досудового розслідування, а також час її проведення; 2) реквізити процесуальних рішень, прийнятих під час досудового розслідування; 3) вид заходу забезпечення кримінального провадження, дату і строк його застосування.

          Реєстр матеріалів досудового розслідування повинен відображати хід і проміжні результати досудового розслідування, використані в розслідувані джерела доказів, а тому в ньому обов’язково повинні міститися: в хронологічному порядку дані про кожну процесуальну дію, проведену під час досудового розслідування – її номер, найменування та час проведення(дата і часовий відрізок).

          В той же час, в порушення вимог ст.109 КПК України, у долученому до клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру реєстрі матеріалів досудового розслідування не зазначені всі процесуальні дії та час їх проведення.

          Так, слідчим всупереч вимогам п.1 ч.2 ст.109 КПК України в реєстрі матеріалів досудового розслідування не зазначено час проведення такої процесуальної дії як ознайомлення захисника з матеріалами кримінального провадження.

          У відповідності з вимогами ч. 10 ст. 290 КПК України, сторонам кримінального провадження, потерпілому надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ.

          Проте у наданих суду матеріалах відсутні відомості про те, що ОСОБА_2 та потерпіли ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були ознайомлені з матеріалами кримінального провадження.

          За таких обставин суд вважає клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру та додатки до нього, а саме реєстр матеріалів досудового розслідування таким, що не відповідають вимогам ст.ст.109,291,292 КПК України, що унеможливлює належне забезпечення процесуальних прав учасників судового провадження.

          За таких обставин, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру з додатками підлягає поверненню прокурору для усунення зазначених недоліків.

          Міру запобіжному заходу ОСОБА_2 у виді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку необхідно залишити без зміни.

          У зв’язку з поверненням прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, у клопотанні прокурору про приєднання до справи матеріалів досудового розслідування необхідно відмовити та повернути їх прокурору.

          Керуючись ст.ст.109,291,292, 314 КПК України, суд


                                                  У Х В А Л И В:


          Повернути клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру з додатками у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_2 у вчиненні суспільно небезпечних діянь, передбачених ч.2 ст.15 ч.1 ст.153, ч.2 ст.152, ч.2 ст.153, ч.3 ст.15 ч.3 ст.152, ч.2 ст.15 ч.2 ст.153 КК України, прокурору м. Ялта для усунення протягом розумного строку вказаних в ухвалі виявлених недоліків.

          Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_2 у виді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку залишити без зміни.

          У клопотанні прокурора про приєднання до справи матеріалів досудового розслідування відмовити та повернути їх прокурору.

          Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом семі днів з дня її оголошення через Ялтинський міський суд.




          Суддя:

          

          

          


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація