Справа № 2 - 308 /08
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
20 серпня 2008 року Дворічанський районний суд Харківської області в складі головуючого-судді Гніздилова Ю.М., при секретарі Рябенко Л.В., з участю позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Дворічна цивільну справу за позовом за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1 до ПСП «Тавільжанське» про визнання договору купівлі-продажу дійсним,-
ВСТАНОВИВ:
Подружжя ОСОБА_2та ОСОБА_1звернулися до суду з позовною заявою до ПСП «Тавільжанське» про визнання договору купівлі-продажу дійсним, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що вони являються власниками квартири за адресоюАДРЕСА_1, але договір купівлі-продажу не був укладений у письмовій формі та не посвідчений нотаріусом з причини недобросовісного виконання своїх обов'язків керівництвом кооперативу.
Відповідач надав до суду лист у якому просив справу розглянути у його відсутність, позовні вимоги визнає у повному обсязі та не заперечує проти їх задоволення.
Матеріалами справи встановлено, що 07 грудня 1992 року подружжя ОСОБА_2та ОСОБА_1придбали в кооперативі «Битовик» асоціації кооперативів «Маяк» Дворічанського району Харківської області однокімнатну квартиру за адресою:АДРЕСА_1. Квартира була придбана за залишковою вартістю 6056 карбованців СРСР на підставі рішення членів кооператива «Битовик» протокол № 16 від 07 грудня 1992 року. Грошові кошти за приходним № 247 сплачені в касу кооператива 07 грудня 1992 року. 22 січня 1993 року, виконавчим комітетом Тавільжанської сільської ради народних депутатів ухвалено рішення «Про оформлення права особистої власності на однокімнатну квартиру в 16-ти квартирному жилому будинку в АДРЕСА_2кооперативу «Битовик» АК «Маяк». Вони були зареєстровані за вказаною адресою з 20 вересня 1990 року і там фактично проживали по 16 травня 2005 року. Проте договір купівлі-продажу не був укладений у письмовій формі та не посвідчений нотаріусом з причини недобросовісного виконання своїх обов'язків керівництвом кооперативу. В подальшому кооперативи АК «Маяк» були реорганізовані в КСП «Маяк», а потім в ПСП «Тавільжанське». З продавцем квартири було досягнуто усної згоди на укладення угоди купівлі-продажу даної квартири, було погоджено її вартість та інші істотні умови договору, продавцеві було передано обумовлені кошти, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордеру № 247. Згідно довідки Тавільжанської сільської ради від 05.06.2008 року № 576 в зв'язку з впорядкуванням нумерації будинків в АДРЕСА_1
Згідно ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу квартири укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 218 ЦК України недодержання сторонами письмової форми правочину, яка встановлена законом, не має наслідків його недійсності, крім випадків, встановлених законом. Якщо правочин, для якого законом встановлена його недійсність у разі недодержання вимоги щодо письмової форми, укладений усно і одна із сторін вчинила дію, а друга сторона підтвердила її вчинення, зокрема шляхом прийняття виконання, такий правочин у разі спору може бути визнаний судом дійсним.
Згідно ст. 220 ЦК України у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Як вбачається з матеріалів справи сторони усно домовилися про укладення угоди купівлі-продажу квартири, погодили її вартість та інші істотні умови договору покупець передав продавцеві обумовлені грошові кошти, а останній передав у власність покупцеві квартиру.
На підставі ст. ст. 218, 220, 657 Цивільного Кодексу України та викладеного, керуючись ст.ст. 10 11, 15 60, 208, 209, 212, 215, 218ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2та ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу домоволодіння, а саме:квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1, укладений 07 грудня 1992 року між ОСОБА_2, ОСОБА_1та кооперативом «Битовик» АК «Маяк» Дворічанського району Харківської області.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Дворічанський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з одночасним поданням її копії до апеляційної інстанції, або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.М. Гніздилов
- Номер: 22-ц/787/265/2017
- Опис: Відділу ДВС Дубенського міськрайонного управління юстиції про тиичасове обмеження у праві виїзду за межі України Молінської Ірини Ігорівни
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-308/08
- Суд: Апеляційний суд Рівненської області
- Суддя: Гніздилов Ю.М.
- Результати справи: не розглядалася; у зв'язку з відмовою апелянта від своїх вимог
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.01.2017
- Дата етапу: 16.02.2017