АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 537/135/13- к
Номер провадження 11-кп/786/48/2013
Категорія:ч.2 ст.289 КК України-Т.З. Головуючий у 1-й інстанції Зоріна Діана Олександрівна
Доповідач ап. інст. Томилко В. П.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2013 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Полтавської області в складі :
головуючого судді Томилка В.П.
суддів: Давиденка Е.В., Корсун О.М.
з участю прокурора Кашициної О.Е.
обвинуваченого ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Апеляційного суду Полтавської області матеріали кримінального провадження за апеляційною скаргою прокурора прокуратури м. Кременчука на вирок Крюківського районного суду від 13 лютого 2013 року.
Даним вироком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та м мешканець АДРЕСА_1, українець, освіта середня, не одружений, раніше судимий:
- 26.07.2012 року Октябрським районним судом м. Полтава за ч.1 ст. 185 КК України на 1 року 6 міс. позбавлення волі; на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік, -
визнаний винним та засуджений за ч.2 ст. 289 КК України із застосуванням ст. 69 КК України до покарання у виді штрафу у розмірі 17 тисяч гривень.
Згідно вироку 21 листопада 2012 року близько 02 год. ОСОБА_2 знаходячись біля під'їзду будинку № 15-б по вул. Шкільній м. Кременчука, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, повторно, незаконно заволодів транспортним засобом, а саме мопедом «ALPHA», який на праві власності належить ОСОБА_3,чим заподіяв потерпілому матеріальної шкоди на загальну суму 1821 грвн. 22 коп.
В апеляційній скарзі прокурора ставиться питання про скасування вироку суду у зв'язку з неправильним застосуванням кримінального закону, а саме неправильним застосуванням ст. 69 КК України та не застосування ст.71 КК України. Просить постановити новий вирок, який ОСОБА_2, засудити за ч.2 ст. 289 КК України на 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а за сукупністю вироків до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, виступ прокурора, який підтримав апеляційну скаргу, вислухавши думку засудженого, який вважає за необхідне вирок суду залишити без зміни, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що вона підлягає до часткового задоволення.
Як вбачається з матеріалів справи, висновок місцевого суду про доведеність винуватості ОСОБА_2 у зазначених у вироку злочинних діянь підтверджується перевіреними судом в порядку ст. 349 КПК України доказами і учасниками судового провадження не оспорюються.
Кваліфікація дій засудженого ОСОБА_2 за ч.2 ст. 289 К України є правильною і також не оспорюється.
При визначенні виду покарання обвинуваченому ОСОБА_2 місцевий суд врахував ступінь та характер суспільної небезпеки вчиненого злочину, особу обвинуваченого, який раніше судимий і інкримінований злочин вчинив під час відбування покарання за попереднім вироком, за місцем проживання характеризується позитивно.
Як вбачається з матеріалів справи інкримінований злочин ОСОБА_2 вчинив після постановлення стосовно нього вироку Октябрським районним судом м. Полтава від 26 липня 2012 року
Відповідно до ст. 71 КК України якщо засуджений після постановлення вироку, але до повного відбуття покарання вчинив новий злочин, суд до покарання призначеного за новим вироком, повністю або частково приєднує невідбуту частину покарання за попереднім вироком.
За таких обставин колегія суддів вважає, що суд при визначенні обвинуваченому покарання не застосував закон, який повинен був застосувати, а саме судом не призначено покарання за сукупністю вироків.
Неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність відповідно до п.4 ч.1 ст.409 КПК України є підставою для часткового скасування вироку та постановлення нового вироку.
При призначенні обвинуваченому покарання за інкримінований злочин колегія суддів враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який відповідно до ст. 12 КК України класифікується як тяжкий, враховує дані про особу обвинуваченого, який позитивно характеризується за місцем проживання, а також приймає до уваги обставини, що пом'якшують покарання, а саме повне визнання своєї вини, щире каяття і сприяння розкриттю злочину, а також повне відшкодування потерпілому завданих збитків.
Наведені обставини, які пом'якшують покарання, в сукупності з думкою потерпілого про позитивність особи ОСОБА_2 та фактичними обставинами справи про вид викраденого транспорту та умови його зберігання, істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, у зв'язку з чим колегії суддів вважає за можливе призначити обвинуваченому за вчинений злочин покарання нижче від найнижчої межі, встановленої санкцією ч.2 ст. 289 КК України.
Відповідно до ч.4 ст. 71 КК України остаточне покарання за сукупністю вироків має бути більшим від покарання за новий злочин, а також від невідбутої частини покарання за попереднім вироком.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 405, 407, 420 КПК України, колегія суддів Апеляційного суду Полтавської області, -
З А С У Д И Л А :
Апеляційну скаргу прокурора прокуратури м. Кременчука частково задовольнити.
Вирок Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 13 лютого 2013 року стосовно ОСОБА_2 в частині призначеного покарання скасувати.
ОСОБА_2 вважати засудженим за ч.2 ст. 289 КК України та призначити покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді 1 року позбавлення волі без конфіскації майна.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КК України за сукупністю вироків до призначеного покарання частково приєднати покарання за вироком Октябрського районного суду м. Кременчука від 26 липня 2012 року та остаточно ОСОБА_2 призначити покарання у виді 2 /двох/ років позбавлення волі без конфіскації майна.
В іншій частині вирок суду залишити без зміни.
Вирок може бути оскаржений учасниками судового провадження протягом трьох місяців з моменту його проголошення шляхом подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
С У Д Д І :
В.П. Томилко. Е.В. Давиденко. О.М. Корсун.