Справа № 2-н-104-1/08
Рядок статистичного звіту 1
У Х В А Л А
22 жовтня 2008 року суддя Печерського районного суду міста Києва Мельник А. В., перевіривши заяву Закритого акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
ЗАТ КБ «ПриватБанк» звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з ОСОБА_1 на свою користь заборгованості за кредитним договором НОМЕР_1 від 16.02.2008 року в розмірі 5 392 гривні 46 копійок.
Проаналізувавши зміст та вимоги заяви разом з доданими до неї документами, прихожу до висновку, що в прийнятті заяви слід відмовити з наступних підстав.
Нормою статті 112 ЦПК України передбачено, що сторони мають право письмово визначити територіальну підсудність справи, крім справ, для яких встановлена виключна підсудність.
Сторони, уклавши кредитний договір НОМЕР_1 від 16.02.2008 року, копія якого додана до заяви, домовились про те, що усі спори, розбіжності або вимоги, які виникають з даного Договору або у зв'язку з ним, у тому числі такі, що стосуються його виконання, порушення, припинення або визнання недійсним, підлягають вирішенню у суді, зазначеному у Заяві Позичальника (п. 5.3. Договору).
Із заяви позичальника - ОСОБА_1 НОМЕР_1 від 16.02.2008 року вбачається, що місцем розгляду спорів є Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли справа не підсудна цьому суду.
Оскільки, для даної категорії справ законом не встановлена виключна підсудність, прихожу до висновку, що в силу положень договору, укладеного між сторонами, заява не підсудна Печерському районному суду міста Києва, а тому в прийнятті заяви про видачу судового наказу слід відмовити та повернути її заявнику для звернення до належного суду.
Враховуючи викладене, керуючись статтею 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відмовити у прийнятті та повернути заяву Закритого акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду подається до Апеляційного суду міста Києва через Печерський районний суд міста Києва протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду міста Києва через Печерський районний суд міста Києва протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя