ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.10.08 | Справа №АС3/534-08. |
За позовом: Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Охтирського міськрайонного центру зайнятості
До відповідача: Приватного сільськогосподарського підприємства «Надія»
Про стягнення 3312 грн. 60 коп.
СУДДЯ С.В. Заєць
При секретарі судового засідання Я.Л. Петен
За участю представників:
Від позивача – Філатова І.А.
Від відповідача – не з’явився
Суть спору: прокурор в інтересах держави в особі позивача, відповідно до позовної заяви, просить суд стягнути з відповідача на свою користь 3312 грн. 60 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування на випадок безробіття станом за період з 01.04.2008р. по 01.07.2008р.
Відповідач відзив на позов не подав, повноважного представника в засідання суду не направив, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, господарський суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно ст. 22 Закону України “Про зайнятість населення” ст. 8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” Фонд соціального страхування України на випадок безробіття є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості.
Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду. Ст. 38 вищезазначеного Закону передбачає відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків страхувальниками.
Відповідно до вказаного Закону платниками внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття є роботодавці (підприємства, установи, організації, фізичні особи – суб‘єкти підприємницької діяльності з правом найму) та застраховані особи.
Приватне сільськогосподарське підприємство «Надія» є платником страхових внесків до Фонду, але несвоєчасно сплачує внески до Фонду.
Заборгованість відповідача перед позивачем становить 3312 грн. 60 коп., що підтверджується матеріалами справи, а саме розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за І-ше півріччя 2008 року. та розрахунком заборгованості станом на 01.07.2008р.
Таким чином, станом на день розгляду справи в суді заборгованість відповідача становить 3312 грн. 60 коп.
Доказів сплати цієї суми відповідач не подав, не подав і обґрунтованого заперечення позовним вимогам позивача, тому вимоги позивача щодо стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування на випадок безробіття визнаються судом правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства «Надія» (42760, Сумська обл., Охтирський район, с. Підлозіївка, вул. Підлозіївська, 30, код 30762645) на користь Охтирського міськрайонного центру зайнятості населення (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Батюка, 24 «а», код 21112909) 3312 грн. 60 коп. заборгованості.
3.Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
4.Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ С.В. ЗАЄЦЬ