308/6736/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.04.2013 місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд в особі судді Бисага Т.Ю.
при секретарі - Федорчак М.Б.
за участю представника позивача - Балога О.Ю.
відповідача - гр. Сомалі ОСОБА_3
перекладача - ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді справу за адміністративним позовом Чопського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до гр. Сомалі ОСОБА_3 про примусове видворення,-
ВСТАНОВИВ:
Чопський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України звернувся до Ужгородського міськрайонного суду з позовом до громадянина Сомалі ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 про примусове видворення.
Свої вимоги позивач мотивує наступним. 17.04.2013 року переданий на територію України з території Словаччини у порядку виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб. На момент затримання документів, що посвідчують особу не мав.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснив що не має бажання виїжджати за межі України.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступного.
Матеріалами справи стверджується, що відповідач - громадянин Сомалі ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 16 квітня 2013 року відповідач був затриманий прикордонною поліцією Словаччини на напрямку 145-146 п/зн, на відстані 200 м. від лінії державного кордону, за порушення державного кордону із України в Словаччину поза пунктом пропуску у складі групи осіб. 17.04.2013 року переданий на територію України з території Словаччини у порядку виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб. На момент затримання документів, що посвідчують особу не мав.
Дані обставини підтверджуються матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне затримання від 17 квітня 2013 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 17 квітня 2013 року.
Згідно вимог п.1 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» органи охорони державного кордону, стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.
Згідно ч.2 ст. 183-5 КАС України адміністративні справи, передбачені частиною першою цієї статті, вирішуються судом у місячний строк з дня надходження позовної заяви, крім справ про затримання з метою забезпечення можливості подальшого видворення, які розглядаються невідкладно.
Іноземці або особи без громадянства, прийняті відповідно до міжнародного договору про реадмісію, які не мають законних підстав для перебування на території України, підлягають примусовому видворенню у разі, якщо між Україною і країною громадянської належності чи країною попереднього постійного проживання таких іноземців або осіб без громадянства відсутній договір про реадмісію. (п.9 ст. 29 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»).
Разом з тим, на підставі статті 6 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» не може бути визнана біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, особа, яка до прибуття в Україну з наміром бути визнаною біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, перебувала в третій безпечній країні. Відповідач пояснив, що на територію України потрапив з території Російської Федерації, що являється третьою безпечною країною, тому відповідач підлягає примусовому видворенню з України.
Відсутність у відповідача коштів, документів, на підставі яких він може повернутися додому, а також відсутність на території України родичів, суд розцінює як ухилення та неможливість добровільного виконання рішення про примусове повернення. З огляду на наведені обставини суд приходить до висновку про підставність позовних вимог.
На підставі наведеного, відповідно до статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, ст. 183-5 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Чопського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до гр. Сомалі ОСОБА_3 про примусове видворення - задовольнити.
Примусово видворити громадянина Сомалі ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження за межі території України.
Допустити негайне виконання постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя: Т.Ю. Бисага