Судове рішення #2939460
Справа № 2-149/08 р

             Справа № 2-149/08 р.

 

РІШЕННЯ

 

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

6 травня 2008 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого-судді Герасименко М.І., при секретарі Тараненко Т.І, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Зіньків справу за позовом

 

ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору дарування недійсним -

 

ВСТАНОВИВ :

 

ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 просить суд визнати договір дарування квартири АДРЕСА_1, укладеного між ОСОБА_2 і відповідачем 10 вересня 1996 року в Зіньківській державній нотаріальній конторі, посилаючись на те, що ОСОБА_2, на праві приватної власності мала квартиру АДРЕСА_1. 13 червня 2006 року рішенням Зіньківського районного суду ОСОБА_2, визнана недієздатною і рішенням виконавчого комітету Зіньківської міської ради від 19 липня 2006 року він призначений опікуном над ОСОБА_2, як стало йому відомо в вересні 2007 року ОСОБА_2 10 вересня 1996 року  подарувала відповідачеві квартиру свою, хоча він як племінник ОСОБА_2, зовсім не знає відповідача і по вересень 2007 року він за квартиру ОСОБА_2 платив за комунальні послуги і про існування договору дарування він не знав до вересня 2007 року, лише взнав про існування договору дарування коли в вересні 2007 року відповідач почав  пред'являти свої права на квартиру ОСОБА_2. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ще з 1971 році почала страждати на психічні захворювання, є інвалідом другої групи, стоїть на обліку лікарні психіатра, неодноразово лікувалася починаючи з 1971 року в Полтавській обласній психіатричній лікарні,  а з 9 вересня 2004 року взагалі постійно знаходиться  в Полтавській обласній психіатричній лікарні. ОСОБА_2, останні 20 років вела себе неадекватно, тому він вважає, хоча ОСОБА_2 в 1996 році ще і не була визнана недієздатною, але на момент укладання договору дарування не могла розуміти значення своїх дій і керувати ними, а тому  і просить визнати цей договір дарування недійсним.

Відповідач в судове засідання не з'явився, кореспонденція, яка направлялася судом по останньому відомому суду місцю проживання повернулося в суд з  відміткою, що в даний час за даною адресою не проживає, не з'явився в судове засідання відповідач і по виклику опублікованому в газеті «Зоря Полтавщина» 15 квітня 2008 року.

Заслухавши пояснення позивача і дослідивши матеріали справи суд знаходить, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

ОСОБА_2, і відповідач 10 вересня 1996 року в Зіньківській державний нотаріальній конторі уклали договір дарування квартири АДРЕСА_1, що ОСОБА_2, подарував, а відповідач отримав дану квартиру.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_2 з 1971 року страждала психічними розладами здоров'я, стояла на обліку у лікаря-психіатра, з 1997 року неодноразово знаходилась на лікуванні в Полтавській обласній лікарні, з 9 вересня 2004 року постійно там знаходить і рішення Зіньківського районного суду від 13 червня 2006 року  вона визнана недієздатною. ОСОБА_1, визнаний опікуном ОСОБА_2, і до вересня 2007 року про існування договору дарування не знав, так як відповідач після оформлення договору дарування більше 10 років не пред'являв ніяких вимог на дану квартиру, тому ОСОБА_2 у вересні 2007 року.

Суд вважає, що хоча ОСОБА_2 в 1996 році ще і не була визнана недієздатною, але  враховуючи її поведінку починаючи з 1971 року, і по 1997 рік постійно неодноразово знаходилась на лікуванні в полтавські обласній психіатричні лікарні, але в момент складання договору дарування не могла розуміти значення своїх дій і керувати ними, а тому договір дарування необхідно визнати недійсним.

 

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212  ЦПК України,  225 ЦК  України, суд -

 

ВИРІШИВ :

 

            Договір дарування укладений 10 вересня 1996 року в Зіньківській державній нотаріальній конторі Полтавської області, що ОСОБА_2 подарувала ОСОБА_3 квартиру АДРЕСА_1 на земельній ділянці виконкому Зіньківської міської ради та  складається вцілому: з будинку А-ІІ, з прихожої 1-1 площею 2,9 м2, кімнати жилої 1-2 площею 16,6 м2, кладової 1-3 площею 0,6 м2, кухні 1-4 площею 6,3 м2, санвузла 1-5 площею 2,4 м2  , 1/16 сараю -Б, 1/1 погріба - В, 1/16 огорожі 1-4, визнати недійсним, повернути дану квартиру ОСОБА_2, внісши відповідні зміни в реєстраційні документи на квартиру, зроблених на підставі договору дарування.

            На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення, апеляційну скаргу може бути подано на протязі 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.  

 

Суддя : підпис

З оригіналом вірно.

Рішення набрало законної чинності 16 травня 2008 року.

 

Голова Зіньківського районного суду                                                   Герасименко М.І.

                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Номер: 22-ц/786/2707/15
  • Опис: Андреєва Н.Т. до Андреєва В.С. про визнання частини договору купівлі-продажу недійсним та інш.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-149/08
  • Суд: Апеляційний суд Полтавської області
  • Суддя: Герасименко М.І.
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.08.2015
  • Дата етапу: 10.09.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація