Справа №22ц-2600/2006 Категорія №16
Головуючий в 1 інстанції:
Строцька Н.М.
Доповідач: Запорожець М.П.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
УХВАЛА
АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
23 жовтня 2006 року м. Луганськ
Колегія суддів судової Палати з цивільних справ Апеляційного суду Луганської області в складі:
головуючого Запорожця М.П.,
членів суду: Тріфанова О.М., Гаврилюка В.К.,
при секретарі Дідик Н.В.,
розглянувши у відкритому
судовому засіданні справу
за позовом до Виконавчого комітету Луганської міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9Товариства з обмеженою відповідальністю „Агрофірма „Луга-Райз" про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Луганська від 10 квітня 2006 року
та за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Луганська від 20 липня 2006 року,
за участю представника
встановила:
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Луганська від 10 квітня 2006 року залишено без розгляду позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 через їх повторну неявну без поважних причин до судового засідання.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Луганська від 20
липня 2006 року відмовлено в задоволенні клопотання
представника позивача - ОСОБА_10 про витребування
доказів.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставиться питання про скасування ухвали суду від 10 квітня 2006 року з мотивів порушення місцевим судом норм процесуального права.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 ставиться питання про скасування ухвали від 20 липня 2006 року та постановлений нової ухвали про задоволення клопотання про забезпечення позову з мотивів порушення місцевим судом норм процесуального права.
Апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає задоволенню,а апеляційна скарга ОСОБА_3 задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до статті 312 ЦПК, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд:
1) відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону;
3) скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Як визначено статтею 158 ЦПК, розгляд судом цивільної справи відбувається в судовому засіданні з обов'язковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
10.04,2006 року справа розглянута за відсутності позивача ОСОБА_1, відомості про належний виклик до суду в матеріалах справи відсутні.
За наведених обставин ухвала в частині залишення без розгляду позову від імені апелянта ОСОБА_1 підлягає скасуванню, а справа в цій частині - направленню на розгляд до місцевого суду.
За обставинами справи, предметом - розгляду 20.07.2006 року було клопотання представника позивача - ОСОБА_10 про витребування судом із міської Санепідемстанції відомостей про те, на підставі чого СЕС зробила висновок НОМЕР_1 - /а.с.58/ про належність, земельної ділянки біля будинку АДРЕСА_1 до будинкової території.
Місцевий суд обґрунтовано відмовив в задоволенні вказаного клопотання, оскільки вирішення таких питань не відноситься до компетенції Санепідемстанції.
Крім того відповідно до статті 133 ЦПК забезпечення доказів, можливе лише в стадії провадження у справі до судового розгляду.
Поряд із наведеним апелянтом заявлено вимоги про витребування в рамках апеляційного розгляду додаткових доказів. Вказані клопотання в суді першої інстанції не заявлялись, а тому відповідно до статті 303 ЦПК 'не можуть бути предметом розгляду апеляційного суду.
Керуючись статтями 307, 312 ЦПК України,колегія суддів судової Палати з цивільних справ Апеляційного суду Луганської області, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Жовтневого районного суду м. Луганська від 10 квітня 2006 року в частині залишення без розгляду позову від імені ОСОБА_1 скасувати, а справу в цій частині направити на розгляд до місцевого суду.
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Жовтневого районного суду м. Луганська від 20 липня 2006 року залишити без змін.
Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до касаційного суду протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.