22Ц- 2748\2006
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
2006 року листопада місяця, 10-го дня судця судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Луганської області Яресько А.В. по апеляційній скарзі ОСОБА_1 на рішення Жовтневого районного суду міста Луганська від, 31 травня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу будинку дійсним,
встановив:
31 травня 2006 року рішенням Жовтневого районного суду міста Луганська у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 було відмовлено за необґрунтованістю.
09 червня 2006 року позивачем було надано заяву про апеляційне оскарження рішення, а 04 липня 2006 року позивачем було надано до канцелярії суду апеляційну скаргу на рішення, яка не була належним чином оформлена, з огляду на вимоги ст.. 295 ЦПК України та без сплати по скарзі державного мита, надання доказів про звільнення від його сплати, без доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
Відповідно до вимог ст. 297 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 295 ЦПК України, застосовуються положення статті 121 ЦПК України, тобто скарга залишається без руху, про що повідомляється заявник скарги і йому надається строк для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 17 серпня 2006 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 було залишено без руху, при цьому у тексті ухвали було вказано, які саме недоліки апеляційної скарги заважають у її прийнятті до розгляду апеляційного суду, у тексті ухвали містилося попередження про наслідки невиконання вимог ухвали у встановлений нею час - до ЗО серпня 2006 року. Копію ухвали було надіслано позивачеві поштою.
Проте, ні в цей строк, ні значно пізніше недоліки скарги усунені не були, заяви про продовження наданного строку для усунення недоліків до суду не надходили. Наявні недоліки перешкоджають відкриттю апеляційного провадження. Частиною 2 статті 121, ч. 2, 3 ст. 297 ЦПК України України передбачено, що у випадку своєчасного усунення апелянтом недоліків, що були вказані в ухвалі суду, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається позивачеві. Апелянт не позбавлений права подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження у випадку наявності поважних причин пропуску цього строку.
Приймаючи до уваги викладене вище та керуючись ч. 2 ст. 121, ч. З ст. 297 ЦПК України, суд
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Жовтневого районного суду міста Луганська від 31 травня 2006 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, однак її може бути оскаржено шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції: Верховного Суду України.
Суддя