бенко К.П.
Суддя-доповідач Василенко Л.А.
Головуючий І інстанції суддя Черткова Л.О.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
Іменем України
22 травня 2008 року Справа № 22-а-3974/08
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Василенко Л.А.
суддів: Сіваченка І.В.
Дяченко С.П.,
при секретареві Білоус К.І.,
за участю позивача ОСОБА_1
розглянула апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Докучаєвської міської ради Донецької області на постанову Докучаєвського міського суду Донецької області від 24 березня 2008р. у справі № 2-а-30/08 за позовом ОСОБА_1 до Докучаєвської міської ради Донецької області про стягнення недоотриманих сум на оздоровлення за 2007 р, і
В С Т А Н О В И ЛА :
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Докучаєвської міської ради Донецької області про визнання дій незаконними щодо відмови в виплаті щорічних компенсаційних виплат на оздоровлення на підставі ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та стягнення з відповідача недоотриманої суми за 2007 рік.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24 березня 2008 року позов ОСОБА_1 задоволений в повному обсязі: визнані дії відповідача щодо відмови виплатити позивачеві недоотриманої суми щорічної допомоги на оздоровлення за 20007р. та стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Докучаєвської міської ради Донецької області за рахунок коштів Державного бюджету України на користь позивача суму допомоги на оздоровлення за 2007 роки у розмірі 1590,00 грн..
Відповідач не поголився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити у задоволенні позову, розглянути справи у відсутність представника відповідача.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, дату і місце апеляційного розгляду сповіщений своєчасно.
Позивач під час апеляційного розгляду справи проти апеляційної скарги заперечував, просив постанову суду першої інстанції залишити без змін.
Суд першої інстанції при розгляді справи встановив, що позивач перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Докучаєвської міської ради як особа, яка є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції (надалі ЧАЕС), є інвалідом третьої групиї, у зв'язку з чим користується правами та пільгами, передбаченими Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, передбачена щорічна грошова допомога на оздоровлення в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат, при цьому розмір мінімальної заробітної плати на момент виплати становив 420,00 грн. В порушення зазначених норм відповідачем щорічна допомога за 2007 рік у визначеному розмірі позивачеві не нарахована і не сплачена, фактично нараховано і сплачено за 2007 рік 26.06.2007 р. у сумі 90,00 грн.
Крім того, суд першої інстанції послався на приписи пункту 30 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким зупинено на 2007 рік дію в частині виплати компенсації і допомоги у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати - абзаців другого, третього, четвертого, п'ятого, шостого та сьомого частини першої, частини третьої, абзаців другого, третього, четвертого, п'ятого, шостого, сьомого частини четвертої та частини сьомої статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від № 6-рп від 09.07.2007 року.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Позивач віднесений до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 (арк. справи 5), є інвалідом 3 групи, причина інвалідності пов'язана з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується посвідченням НОМЕР_2 від 27.11.2001р. (арк. справи 6).
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, соціального захисту потерпілого населення визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. № 796-ХІІ (далі - Закон № 796-ХІІ) передбачена щорічна допомога на оздоровлення, по третій групі інвалідності у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.
Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.
При виплаті щорічної допомоги на оздоровлення Управління керувалося постановою Кабінету Міністрів України від № 562 від 12.07.2005 року “Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі - постанова № 562), якою розмір такої допомоги встановлений в 90 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
На підставі пункту 30 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким зупинено на 2007 рік дію в частині виплати компенсації і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати - абзаців другого, третього, четвертого, п'ятого, шостого та сьомого частини першої, частини третьої, абзаців другого, третього, четвертого, п'ятого, шостого, сьомого частини четвертої та частини сьомої статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від № 6-рп від 09.07.2007 року.
Таким чином, дії відповідача в частині виплати позивачу грошової допомоги на оздоровлення у сумі 90 гривень за період 2007 р. суд першої інстанції обґрунтовано визнав неправомірними..
Враховуючи викладене суд апеляційної інстанції вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та ухвалено постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанову суду необхідно залишити без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Докучаєвської міської ради Донецької області залишити без задоволення.
Постанову Докучаєвського міського суду Донецької області від 24 березня 2008р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Докучаєвської міської ради Донецької області про стягнення недоотриманих сум на оздоровлення за 2007 залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий:
Судді: