УКРАЇНА
АШДЯЩЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22а- 922 Головуючий у їй інстанції -Бондаренко Р.В.
Категорія - 19 Доповідач - Кузнецов В.О.
УХВАЛА
02 листопада 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді Калиновського А.Б. суддів - Кіктенко Л.М., Кузнецов В.О ,
при секретарі - Горобець К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську матеріали по апеляційній скарзі ОСОБА_1 на ухвалу судді Жовтневого районного суду М.Дніпропетровська від 17 липня 2006 року за позовною заявою ОСОБА_1 до Апеляційного суду Дніпропетровської області про визнання дії протиправною, відшкодування шкоди ,-
встановила:
У липні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Апеляційного суду Дніпропетровській області про визнання дії протиправною, відшкодування шкоди.
і 7 липня 2006 року ухвалою судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська було відмовлено у відкритті провадження з тих підстав, що спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
В апеляційній скарзі позивач вказує на те, що ухвалу суду постановлено з порушенням норм матеріального і процесуального права, з невідповідністю висновків суду обставинам справи, просив її скасувати і постановити нову ухвалу, якою визнати підсудність справи Жовтневому районному суду м. Дніпропетровська.
Вивчивши матеріали колегія суддів вважає, що справу необхідно зняти з розгляду і направити матеріали за апеляційною скаргою ОСОБА_1 до Вищого адміністративного суду України для визначення підсудності з наступних підстав.
КАС України не містить норм, що встановлюють порядок визначення підсудності справ, у яких однією із сторін є суд або суддя, проте суд не може розглядати справу, стороною у якій є він, або суддя цього суду.
Відповідно до ч.7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини ( аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відповідно до ч.2 ст. 108 ЦПК України підсудність цивільних справ, у яких однією із сторін є суд або суддя цього суду, визначається ухвалою судді суду вищої інстанції без виклику сторін.
На підставі викладеного, керуючись ст. 189 КАС України, колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА :
Справу зняти з розгляду , матеріали за апеляційною скаргою ОСОБА_1 направити до Вищого адміністративного суду України для визначення
підсудності .