Справа № 1320/2-25/12 Головуючий у 1 інстанції: Гуменна Н.М.
Провадження № 22-ц/1390/4581/12 Доповідач в 2-й інстанції: Шандра М. М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2012 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: Шандри М.М.
суддів: Шумської Н.Л., Бермеса І.В.
з участю секретаря Альховської С.В.
та з участю ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові цивільну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на рішення Сколівського районного суду Львівської області від 04 травня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3, ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, -
встановила:
Рішенням Сколівського районного суду Львівської області від 04.05.2012 року позов ОСОБА_4 задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 500 грн. моральної шкоди. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 800 грн. моральної шкоди. У решті позовних вимог відмовлено.
Рішення суду оскаржили відповідачі ОСОБА_5, ОСОБА_3
В апеляційних скаргах просять рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та порушення норм процесуального права. Вважають, що факт заподіяння тілесних ушкоджень відповідачами позивачці недоведений та позивачкою не зазначено в чому полягає завдана їй моральна шкода, чим підтверджується факт заподіяння моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги слід відхилити з таких підстав.
Судом установлено, що постановою Сколівського районного суду Львівської області від 02.11.2011 року, яка набрала законної сили, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 звільнені від кримінальної відповідальності, а кримінальна справа, порушена відносно них за ч. 2 ст.296 КК України закрита внаслідок акта амністії.
Відповідно до ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Згідно з положенням ч.4 ст.61 ЦПК України вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
Задовольняючи позов частково, суд першої інстанції вірно виходив з того, що протиправними діями відповідачів була завдана моральна шкода позивачці, оскільки потерпіла на час вчинення відповідачами щодо неї хуліганський дій та нанесення тілесних ушкоджень була вагітною, переживала за здоров»я майбутньої дитини, вимушена була звертатися за наданням медичної допомоги, що стверджується випискою з медичної карти стаціонарного хворого Сколівської центральної районної лікарні, де ОСОБА_4 перебувала на стаціонарному лікуванні з 09.06.2011 року по 16.06.2011 року (а.с.10). Суд першої інстанції визначив розмір відшкодування моральної шкоди з урахуванням тяжкості завданої позивачці душевної травми, характеру та обсягу душевних та фізичних страждань, їх тривалості, виходячи з засад розумності та виваженості. Вищенаведене відповідає п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №4 „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди". При цьому суд врахував ступінь вини кожного з відповідачів.
Доводи апеляційних скарг про те, що в матеріалах справи відсутні докази вини ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в частині заподіяння позивачці легких тілесних ушкоджень, не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються постановою Сколівського районного суду Львівської області від 02.11.2011 року, з якої вбачається, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2 08.06.2011 року приблизно о 22 год. у с.Погар Сколівського району Львівської області перебуваючи у стані алкогольного сп»яніння, у присутності інших осіб, грубо порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства , що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, на грунті хуліганських спонукань, висловлюючись нецензурними словами на адресу ОСОБА_4, вчинили з нею безпричинний конфлікт, у ході якого, проявляючи особливу зухвалість, ОСОБА_3 умисно нанесла їй декілька ударів по ногах та спині, а ОСОБА_2 нанесла їй декілька ударів кулаком в область голови, чим спричинили ОСОБА_4 згідно висновку судово-медичної експертизи № 189 від 28.07.2011 року легкі тілесні ушкодження (а.с.5).
Висновки суду достатньо мотивовані і підтверджені доказами, наявними в матеріалах справи.
Рішення суду відповідає вимогам процесуального та матеріального права, обставинам справи, доводи скарг висновків суду не спростовують, тому колегія суддів підстав для скасування рішення не вбачає.
Керуючись ст.307 ч.1 п.1, ст.314 ч.1 п.1, ст.315, ст.317, ст.319 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційні скарги ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Сколівського районного суду Львівської області від 04 травня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Шандра М.М.
Судді: Шумська Н.Л.
Бермеса І.В.