АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюби нського, буд. В 4, Луганськ, 91016
справа 22Ц-2701 \06 головуючий у 1 інст. Закопайло В. А.
суддя-доповідач Яресько А.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року, жовтня місяця, 10-го дня колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Луганської області у складі:
головуючого судді Яресько А.В., суддів Борисова Є.А., Коротенко Є.В., при секретарі Дорошенко Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Апеляційного суду Луганської області апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації на рішення Попаснянського районного суду Луганської області від 12 липня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації про стягнення недоплаченої одноразової щорічної грошової допомоги учасникам бойових дій,
встановила;
У апеляційній скарзі апелянт просить скасувати рішення Попаснянського районного суду Луганської області від 12 липня 2006 року, яким було задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 та з них було стягнуто на його користь суму недоплаченої щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій у розмірі 1898 гривень 75 копійок. У судовому засіданні представник апелянта вимоги, заявлені у апеляційній скарзі підтримала, просила скасувати оскаржуване рішення та постановити нове рішення по суті заявленого нею позову, яким у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши доповідача, пояснення представника апелянта, позивача, обговоривши доводи апеляційної скарги та дослідивши матеріали справи колегія суддів приходить до наступного.
Відповідно до ч. 9 розділу IX ЦПК заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин розглядаються в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. З огляду на відповідача - суб'єкт владних повноважень та предмет позовних вимог, що заявлені до управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації спір слід було розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, проте місцевий суд помилково прийняв до провадження оформлену неналежним чином {як цивільний позов) позовну заяву та розглянув справу із винесенням рішення по суті за нормами ЦПК, що свідчить про суттєве порушення ним цивільно-процесуального законодавства.
Статтею 310 ЦПК України передбачено, що рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі з підстав, визначених статтями 205 ЦПК України.
Пунктом першим частини першої статті 205 ЦПК передбачено, що у тому випадку, коли справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, суд повинен ухвалою закрити провадження по справі. Позивач не позбавлений права звернутися до суду із адміністративним позовом, оформивши його відповідно до вимог ст. ст. 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України. З огляду на характер припущених судом процесуальних порушень, що тягнуть за собою безумовне скасування рішення, аналіз обґрунтованості доводів апеляції по суті справи є передчасним.
З огляду на наведене вище, та керуючись ст. ст. 205 п. 1 ч.1, 206 ч. ч. 1,2, 307 ч. 1 п. 4, 310 ч. 1,315 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації задовольнити частково.
Рішення Попаснянського районного суду Луганської області від 12 липня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації про стягнення недоплаченої одноразової щорічної грошової допомоги учасникам бойових дій скасувати повністю, провадження по справі, як по такій, що не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, закрити.
Роз'яснити ОСОБА_1 його право на звернення до суду із адміністративним позовом, який слід оформити відповідно до вимог ст. ст. 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала вступає у законну силу негайно, проте її може бути оскаржено у касаційному порядку шляхом подання, протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили, касаційної скарги до Верховного суду України