Справа № 645/2821/13-ц
Провадження № 2-о/645/69/13
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
11 квітня 2013 р. м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Федорової О.В.
народних засідателів Бєлоусової Л.О.
ОСОБА_1,
за участю секретаря судового засідання Ляхової І.Ю.
розглянувши заяву ОСОБА_2 та ОСОБА_3
заінтересована особа – Служба у справах дітей Фрунзенського району Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради
про усиновлення,-
встановив:
Заявники – ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до Фрунзенського районного суду м. Харкова з заявою про усиновлення дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка позбавлена батьківського піклування та виховується в Комунальному закладі охорони здоров’я “Обласному будинку дитини № 3”. Також, заявники просять змінити записи: про прізвище, ім’я, по батькові дитини, про батьків дитини, дату та місце народження дитини. Заява обґрунтовується тим, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебувають у зареєстрованому шлюбі, своїх дітей вони не мають, у зв’язку з чим вирішили збільшити сім’ю, усиновивши дитину.
Мати дитини ОСОБА_5 надала письмову згоду, посвідчену нотаріусом 07.03.2013 року на усиновлення дитини іншими особами. Відомості про батька дитини внесені до свідоцтва про народження відповідно до ст. 135 Сімейного кодексу України.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 дійшли до спільної згоди про усиновлення дитини, оточення її батьківською турботою та увагою, утримування та виховання дитини. Необхідні для цього матеріальні умови подружжя має. ОСОБА_3 працевлаштований, має постійний дохід. Про стан здоров’я дитини заявники обізнані.
Заявники перебувають на обліку як кандидати в усиновлювачі з 21.03.2013 року.
За висновком Заступника міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення № 08-15/1552/2-13 від 03.04.203 року визнано доцільним усиновлення та відповідність його інтересам малолітньої ОСОБА_4.
У судовому засіданні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 свою заяву про усиновлення підтримали повністю. З наданих подружжям пояснень слідує, що своїх дітей вони не мають, тому вирішили усиновити дитину. Заявники обізнані про стан здоров’я дитини. Умови, необхідні для виховання та проживання дитини вони мають. З дитиною контакт встановлений.
Представник Служби у справах дітей Фрунзенського району Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради в судовому засіданні просила суд задовольнити заяву ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усиновлення.
Суд, заслухавши пояснення заявників, представника заінтересованої особи, дослідивши та оцінивши в сукупності інші докази, які є в матеріалах справи, вважає, що є підстави для задоволення заяви ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усиновлення.
Відповідно до ст. 207 Сімейного кодексу України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3, є громадянами України, судимості не мають, перебувають у шлюбі, зареєстрованому Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва з державним Центром розвитку сім’ї 21 грудня 2007 року, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено запис № 4620.
ОСОБА_3 працевлаштований, працює в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Заммлер Україна» на посаді агента з митного оформлення вантажів та товарів. Згідно Довідки ТОВ «Заммлер Україна» його доходи за період з вересня 2012 року по лютий 2013 року склали 39331,20 грн..
Актом обстеження житлово-побутових умов проживання підтверджено, що сім’я ОСОБА_3 проживає у двокімнатній квартирі, яку орендують по договору найму б/н від 02.01.2013 року, оригінал якого долучений до матеріалів справи. Квартира з усіма комунальними зручностями, повністю відповідає санітарним нормам. Житло обладнане необхідними меблями та сучасною побутовою технікою. Створені комфортні умови для проживання та є умови для обладнання дитячої кімнати.
Разом з цим, слід зазначити, що ОСОБА_3 на праві спільної сумісної власності з ОСОБА_6 (матір заявника), належить квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1 в рівних долях, що підтверджується Свідоцтвом про право власності на житло від 27 серпня 1996 року.
Крім того, ОСОБА_2 на договором міни від 29 квітня 1996 року належить квартира, розташована за адресою: м. Київ, вул. Лайоша Гавро, бул. 18-А, кв. 68.
Медичних протипоказань усиновленню ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не мають, що підтверджено висновками Товариства з обмеженою відповідальністю «Лаян Віннер» від 26.02.2013 року.
У висновку служби в справах дітей Червонозаводського району Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради № 39/2 від 21.03.2013 року зазначено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі і можуть бути усиновлювачами.
Отже, заявники відповідають визначеним у законі вимогам щодо усиновлювачів і судом не встановлено передбачених ст. 212 Сімейного кодексу України обставин, які перешкоджали б ОСОБА_2 та ОСОБА_3 бути усиновлювачами.
Щодо особи дитини судом встановлено, що ОСОБА_4 народилася 18 грудня 2012 року (свідоцтво про народження серії І-ВЛ № 296977).
Батько дитини записаний відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України за вказівкою матері, що підтверджено витягом із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження.
Мати усиновлюваної дитини ОСОБА_5 надала письмову заяву, посвідчену приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу (реєстровий № 208), в якій повністю відмовилася від своєї дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 і надала згоду на усиновлення дитини третьою особою.
Отже, згідно ст. 219 Сімейного кодексу України усиновлення ОСОБА_7 проводиться без згоди батьків.
Згідно з актом Комунального закладу охорони здоров’я Обласного будинку дитини № 130 від 28.03.2013 року дитину ніхто не відвідував, не цікавився її станом здоров’я, не брав участі у її вихованні та утриманні. За даними медичних обстежень (висновок про стан здоров’я, фізичний та розумовий розвиток дитини, яка може бути усиновлена, від 28.03.2013 року), малолітня ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, має діагноз «Синдром вегето-вісцеральних та тонусних порушень внаслідок перинатального ураження ЦНС. Загроза реалізації ВУІ. G93,9 ДКМП.АХЛШ. 142,9. Групу здоров’я не встановлено згідно з наказом МОЗ №149 від 20.03.2008 року».
Усиновлювачі ознайомлені із висновком про стан здоров’я, фізичний та розумовий розвиток ОСОБА_4 від 28.03.2013 року.
Згідно висновку Заступника міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення № 08-15/1552/2-13 від 03.04.2013 року, усиновлення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 малолітньої дитини ОСОБА_4 є доцільним і відповідає інтересам дитини.
Отже судом встановлено, що ОСОБА_4 може бути усиновленою.
Враховуючи зазначене, суд прийшов до висновку, що заява ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усиновлення малолітньої дитини ОСОБА_4 підлягає задоволенню, так як усиновлення проводиться в інтересах дитини.
Згідно ст. 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації актів народжень матір’ю та батьком дитини. Зміна прізвища, імені та по батькові особи, яка усиновлена, провадиться у відповідності з положеннями ст. 231 СК України.
Суд, враховуючи обставини по справі, а саме, що запис заявників батьками усиновленої ними дитини, а також зміна прізвища, імені та по батькові відповідає інтересам усиновлюваної дитини, вважає можливим задовольнити заяву в частині таких змін.
Згідно зі ст. 233 СК України на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини державний орган реєстрації цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.
Керуючись статтями 8, 10, 11, 60, 88, 209, 251 - 255 ЦПК України, статтями 207 - 224 СК України, суд,-
вирішив:
Заяву ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 про усиновлення задовольнити.
Оголосити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (паспорт серії МЕ 864296, виданий Оболонським РУ ГУ МВС України в м. Києві 22.01.2008 року, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4) та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 (паспорт серії МЕ 812036, виданого Шевченківським РУ ГУ МВС України у м. Києві, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5), адреса фактичного проживання: м. Харків, Червоношкільна набережнаАДРЕСА_2, усиновлювачами малолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Внести до актового запису № 10 від 09 січня 2013 року, зробленого Червонозаводським відділом ДРАЦС Харківського міського управління юстиції про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, наступні зміни: в графі “прізвище” замість “Кононова” записати “Козачок”, в графі “ім’я” замість “Аліна” записати “Варвара”, в графі “по батькові” замість “Сергіївна” записати “Андріївна”, в графі “дата народження” замість “18 грудня 2012 року” записати “20 грудня 2012 року”, в графі “місце народження” замість “м. Харків” записати “м. Київ”, в графах “Батьки” записати: “Батько - ОСОБА_3, громадянин України”, “Мати - ОСОБА_2, громадянка України”.
Анулювати Свідоцтво про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 Серії І-ВЛ № 296977 та видати Свідоцтво про народження ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_6.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення, через Фрунзенський районний суд м. Харкова. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий суддя Федорова О.В.
народні засідателі Бєлоусової Л.О.
ОСОБА_1