Судове рішення #29268222


Справа № 0417/13663/2012

0417/13663/2012

2 /0417/7816/2012

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


08 жовтня 2012 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді                               Колесніченко О.В.,

при секретарі                                         Лапа О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2012 року ОСОБА_1 пред’явила через суд позов до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що з 05 березня 1994 року перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого вони мають повнолітню доньку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, які знаходяться на утриманні позивача, проте відповідач, не бере у повному обсязі участі у вихованні і витратах необхідних для виховання дитини, хоча має такий обов’язок, тому позивач просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3 в розмірі 1/4 всіх видів заробітку до досягнення дитиною повноліття.

Позивач в судове засідання не з’явилася, через канцелярію суду 08 жовтня 2012 року подала заяву про розгляд справи у її відсутність, підтримуючи повністю свої вимоги.

Відповідач, ОСОБА_2, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явився, подав через канцелярію суду 08 жовтня 2012 року заяву про визнання позову в повному обсязі з розглядом справи у його відсутність.

На підставі неявки осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, і журнал судового засідання не ведеться.

Суд, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, враховуючи принцип диспозитивності за ст.11 ЦПК України та положення ч. 4 ст.174 ЦПК України, вважає за необхідне ухвалити рішення про задоволення позову, виходячи з наступного.

Згідно зі ст. 27 Конвенції про права дитини, прийнятої 44-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН 20.11.1998 та яка набула чинності для України 27.09.1991, батько або (і) інші особи, що виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини. Стверджуючи ці положення, ч. 2 ст. 51 Конституції України та ст. 180 СК України встановлюють обов’язок батьків утримувати дітей до їх повноліття.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 з 05 березня 1994 року перебувають у шлюбі, зареєстрованому Гупалівською сільською радою народних депутатів Магдалинівського району Дніпропетровської області, актовий запис №6, та підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу, долученим до матеріалів справи в копії (а.с.4). Сторони є батьками, народжених у цьому шлюбі дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка вже є повнолітньою та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який є малолітнім, про що до матеріалів справи долучені свідоцтва про народження в копії (а.с.5,6)

Малолітній син проживає разом із матір’ю та перебуває на її утриманні, що визнано сторонами у поданих до суду заявах.

Позивач працює комірником у ФОП «ОСОБА_5В.» та має середній дохід за період з березня по вересень 2012 року в розмірі 1238,14 грн., що підтверджується довідкою про доходи з місця роботи від 05 жовтня 2012 року (а.с.10).

Відповідач працює на посаді директора ПП «ТОП-А.З.» з 01 червня 2006 року та має середній заробіток за останні шість місяців в сумі 1309,57 грн., про що свідчить довідка про доходи з місця роботи від 05 жовтня 2012 року вих.№0510/1 (а.с.11)

Також судом встановлено, що домовленості (договору) щодо сплати аліментів на утримання дитини між сторонами у даній справі досягнуто не було та оскільки обов’язок по утриманню дитини є безумовним, виникає в результаті народження дитини з моменту її народження та покладається законом рівною мірою на обох батьків, не пов'язаний із матеріальним становищем особи, до якої заявлено матеріально-правову вимогу про стягнення аліментів, тому вбачаються усі підстави для присудження до стягнення з відповідача за цим позовом на користь позивача аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Водночас, визначаючи розмір аліментів, які підлягають присудженню до стягнення з відповідача, суд виходить з положень ч. 3 ст. 181 ч. 1 ч. 2 ст. 183 та ч.2 ст.182 СК України, які передбачають присудження за рішенням суду коштів на утримання дитини (аліменти) у частці від доходу її матері, батька, розмір яких, у будь-якому випадку, не може бути меншим на одну дитину, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відтак, при вирішенні питання щодо присудження до сплати аліментів та їх розміру, суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, яка є малолітньою, мешкає разом із матір’ю (позивачем), перебуває на її утриманні, потребує піклування, утримання, а також стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, який є працездатним, має постійне місце роботи та заробіток, інших дітей та непрацездатних членів сім’ї на утриманні не має, а також інші обставини, що мають істотне значення, зокрема, визнання позову відповідачем в повному обсязі, суд приходить до висновку про можливість відповідача сплачувати аліменти на утримання дітей у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісяця до повноліття дитини, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

За правилами ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

В силу п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Згідно зі ст.ст. 81,88 ЦПК України з відповідача слід стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 214,60 грн.           

Керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 214, 215, 218, 367, 81, 88, 222 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2), на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісяця до повноліття дитини, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи стягнення з 01 жовтня 2012 року та до досягнення дитиною повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах місячних платежів.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області через Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя О.В. Колесніченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація