Справа № 2о-502/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2007р. Конотопський міськрайонний суд в складі: головуючого - судді Кущенка М. Ф. при секретарі - Годуновій А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Конотопі справу за заявою ОСОБА_1 зацікавлені особи: Конотопська міська державна нотконтора, МБТІ, Конотопський міськвиконком про встановлення факту належності часток квартири, -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця обґрунтовує вимоги тим, що постійно проживає і зареєстрована в АДРЕСА_1. До смерті разом із нею проживав її чоловік ОСОБА_2., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1р. Власниками житла являється вона, заявниця по справі, і за життя - її чоловік.
Після смерті чоловіка вона не може оформити на себе спадщину, т.я. у свідоцтві про право власності на квартиру не вказані частки власників.
Вказане житло вона приватизувала разом із чоловіком в рівних частинах і вона просить встановити факт, що вказана квартира належить їм обом по 1/2 частині кожному.
Заявниця і зацікавлені особи на розгляд справи не з"явилися, подали прохання про розгляд справи без їхньої участі. Проти вимог заяви зацікавлені особи не заперечують.
Враховуючи, що зібраних матеріалів достатньо для розгляду справи без участі заявниці та зацікавлених осіб, суд розглядає справу без участі вказаних осіб.
Перевіривши матеріали справи суд приходить до висновку, що заява обґрунтована і підлягає задовільненню із слідуючих підстав.
Відповідно до вимог ст. 256 ч.2 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер ОСОБА_2., після смерті якого відкрилася спадщина (л.с. 6).
За життя спадкодавець разом із заявницею на підставі Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" приватизували квартиру в АДРЕСА_1 загальною площею 43, 3м2, яка зареєстрована за ними в Конотопському міжміському бюро технічної інвентарізації у формі приватної спільної сумісної власності без визначення часток (л.с. 5).
В зв'язку із не визначенням часток у приватній спільній сумісній власності заявниця не може оформити на себе спадщину, оскільки розмір спадкового житла, який належав спадкодавцю за його життя не визначений.
Законом України "Про приватизацію державного житлового фонду" визначались рівні частки на всіх осіб, які були зареєстровані у житлі на момент приватизації. І оскільки у свідоцтві про право власності на житло в АДРЕСА_1 не вказано іншого, суд виходить із рівності часток обох осіб, що приватизували вказане житло.
Виходячи із викладеного та керуючись ст. ст. 256-259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1р., по 1/2 частині кожному на праві власності.
Апеляційне оскарження рішення суду може бути проведене шляхом подачі заяви про таке оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення з послідуючою подачею апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду ч/з Конотопський міськрайсуд протягом 20 днів, або без попередньої подачі заяви про таке оскарження - в такому ж порядку протягом 10 днів з дня його проголошення.