Судове рішення #29205692

Справа № 234/2905/13-п

Провадження № 3/234/499/13


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 квітня 2013 року                                                                                 м. Краматорськ

          Суддя Краматорського міського суду Донецької області Груіцька Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли з ВДАІ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ст.130 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якому роз’яснені права та обов’язки відповідно до ст.268 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до адміністративного протоколу серії АА2 №640667 від 23.02.2013р., складеного інспектором ВДАІ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області прапорщиком міліції – ОСОБА_2, 23.02.2013 року о 00-30год., ОСОБА_1, керував автомобілем «ВАЗ-21063» держ. №АН7544ВС, в м. Краматорську по вул. Танкістів біля магазину «Зустріч», з явними ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, невнятна мова). Від проходження медичного огляду на стан сп’яніння та застосування алкотестеру «Драгер» в установленому законом порядку ухилився шляхом усної відмови в присутності двох свідків, що є порушенням п.п.2.5 ПДР України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні даного адміністративного правопорушення визнав, та просив суд не позбавляти його права керування транспортним засобом, та не застосовувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, бо він не зможе його сплатити.

Відповідно до вимог ст.266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів в присутності двох свідків.

У разі незгоди водія па проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з результатами огляд проводиться в закладах здоров’я.

У відповідності до п.п.1.1 «Інструкції про порядок направлення громадян для огляду на стан сп’яніння в заклади охорони здоров’я та проведення огляду з використанням технічних засобів», інструкція визначає порядок направлення громадян для огляду на стан сп’яніння в заклади охорони здоров’я та проведення огляду з використанням технічних засобів.

          Відповідно до «Інструкції про порядок направлення громадян для огляду на стан сп’яніння в заклади охорони здоров’я та проведення огляду з використанням технічних засобів», ознаками знаходження особи у стані сп’яніння є: п.п.1.1.1. Наявність ознак алкогольного сп’яніння: запах алкоголю з рота, нестійкість пози, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці. Заява громадян про вживання водієм спиртних напоїв, а так само признання в цьому самої особи; п.п.1.1.2. Наявність ознак наркотичного чи іншого сп’яніння: наведені вище ознаки алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з рота), а також звужені чи дуже широкі зіниці, які майже не реагують на світло, сповільненість рухів чи відповідей на запитання. Специфічною ознакою можуть бути численні сліди від ін’єкцій на руках чи тілі.

Відповідно до абз.4 п.27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. за N14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», для притягнення до відповідальності за ст.130 КУпАП, не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп’яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.

У відповідності до п.п.2.3, 2.4 «Інструкції про порядок направлення громадян для огляду на стан сп’яніння в заклади охорони здоров’я та проведення огляду з використанням технічних засобів» огляд водія (іншої особи) з використанням індикаторної трубки "Контроль тверезості" проводиться в присутності двох свідків. При цьому працівник міліції одержує згоду особи на її огляд на стан сп’яніння з використанням трубки "Контроль тверезості" або інших технічних засобів. У разі відсутності такої згоди огляд проводиться в закладах охорони здоров’я. Результати огляду оформляються протоколом огляду особи на стан сп’яніння, а в разі, коли відповідні позиції передбачені в протоколі про адміністративне правопорушення - розділом цього протоколу.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 23.02.2013 року відповідно до вимог ст.266 КУпАП та «Інструкції про порядок направлення громадян для огляду на стан сп’яніння в заклади охорони здоров’я та проведення огляду з використанням технічних засобів» ОСОБА_1 було запропоновано пройти медичний огляд на стан сп’яніння у присутності двох свідків.

Вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні підтверджується його письмовими поясненнями у протоколі про адміністративне правопорушення, рапортом, а також іншими письмовими матеріалами справи, а саме: довідкою ВРЕР м. Краматорська, постановою Краматорського міського суду від 24.12.2012р. відповідно до якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП та піддано стягненню у вигляді 40 (сорока) годин громадських робіт, які останній відбув.

За таких обставин докази про те, що ОСОБА_1 повторно протягом року у зазначений в протоколі час відмовився від проходження медичного огляду на предмет встановлення стану алкогольного сп’яніння у справі знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, таким чином вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.130 ч.2 КпАП України, доведена.

Вирішуючи питання щодо міри адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, особу правопорушника, який не працює, суд вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт.

Керуючись ст.130 ч.2 КпАП України,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 ч.2 КУпАП.

ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у вигляді 50 (п’ятдесяти) годин громадських робіт.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання скарги чи подання прокурора. Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови, а прокурором - упродовж десяти днів з дня винесення постанови. Скарга, подання прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через Краматорський міський суд.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація