Судове рішення #29193372

10.04.2013 Справа № 435/1554/13-ц



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

/заочне/


10 квітня 2013 року Жовтневий районний суд міста Луганська в складі:

головуючого: судді - Калашника В.Л.

при секретарі - Носовій Л.В.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду із позовом до відповідача, в обґрунтування якого вказала, що вона з 18 лютого 2006 року перебуває у шлюбі з відповідачем ОСОБА_2, від якого сторони мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне життя з відповідачем у позивачці не склалось. Фактичні шлюбні відносини припинені з червня 2009 року. Спільне господарство не ведеться, спільного бюджету не мають, проживають окремо, донька мешкає разом з матір'ю - ОСОБА_1, тому позивачка, посилаючись на те, що збереження сім'ї неможливе, в поданій заяві просить суд розірвати шлюб.

У судове засідання з'явилася позивачка - ОСОБА_1 та підтримала позовні вимоги, просила задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач - ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлень, заперечень проти позову не надав, заяви про розгляд справи за його відсутністю до суду не надходило.

При таких обставинах, суд, оскільки у справі достатньо матеріалів про взаємовідносини сторін, ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній даних та доказів без участі відповідача.

Відповідно до ст. 15 ЦПК України розгляд даної справи належить до компетенції суду.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів.

Згідно статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно положень ст. ст. 3,11 та 15 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали шлюб 18 лютого 2006 року, згідно з свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 від 18 лютого 2006 року, зареєстрованого та виданого Ленінським відділом реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції, актовий запис № 19 /а. с. 6/.

Від шлюбу сторони мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до фотокопії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 06 червня 2006 року, зареєстрованого та виданого відділом реєстрації шлюбів та народжень Луганського міського управління юстиції, актовий запис № 705 /а. с. 5/.

Судом встановлено, що сторони з червня 2009 року не підтримують шлюбні відносини та проживають окремо один від одного, спільне господарство не ведеться, у зв'язку з чим суд прийшов до висновку, що сім'я існує формально та в подальшому її збереження неможливе, так як це суперечить інтересам обох сторін.

За взаємною домовленістю сторін неповнолітня ОСОБА_3 залишається проживати з позивачкою ОСОБА_1

Спір про розподіл майна не заявлений.

Шлюб розривають вперше.

Так, згідно п. 3 ст. 10 та ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя чоловіка й жінки та збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Враховуючи висловлені обставини, суд приходить до висновку, що збереження сім'ї неможливе і шлюб слідує розірвати.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 212-215, 224-233 ЦПК України, ст. ст. 110-112 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, укладеного 18 лютого 2006 року, який зареєстровано Ленінським відділом реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції, актовий запис № 19.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше трьох днів з дня його проголошення. Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.



Суддя: В.Л. Калашник



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація