03.04.2013
У Х В А Л А Провадження № 2/331/781/13
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И 331/2055/13-ц
03 квітня 2013 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Васецька В.В., вивчивши матеріали позовної заяви публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за договором.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
Питання проведення та оформлення безготівкових рахунків регулюється Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою Постановою НБУ №22 від 21.04.2004 р.:
Відповідно до п. 1.13 Інструкції, ця Інструкція встановлює правила використання під час здійснення розрахункових операцій таких видів платіжних інструментів: платіжного доручення (додаток 2)
Відповідно до п. 2.7 Інструкції примірник розрахункового документа (незалежно від способу його виготовлення), реєстр платіжних вимог, які залишаються в банку, мають містити відбиток печатки (якщо картка із зразками підписів та відбитка печатки містить відбиток печатки) і підписи/підпис відповідальних/ої осіб/особи.
Відповідно до п.2.8 Інструкції, під час підписування розрахункового документа не дозволяється використання факсиміле, а також виправлення та заповнення розрахункового документа в кілька прийомів.
Відповідно до п. 42 ч. 2 Додатку 8 до інструкції, одним з обов'язковим реквізитом розрахункового документу розрахунковий документ засвідчується підписами керівника (його заступника) і головного бухгалтера (його заступника) банку або підписами уповноважених осіб згідно з внутрішніми нормативними документами банку та відповідального виконавця банку.
Відповідно до п.п. 50 Додатку 8 до інструкції, у розрахунковому документі зазначається дата отримання банком платника розрахункового документу, які засвідчуються підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку.
Платіжне доручення, надане до позову, підписане представником банку -Циганковою Т.О. та завірено печаткою, на який зазначено, що вона без підпису Циганкової Т.О. є недійсною. Тобто ця печатка не є печаткою ПАТ КБ "Приватбанк"
В довіреності цього представника не передбачено право приймати платежі від імені банка, а також не зазначено що він є керівником ПАТ КБ "Приватбанк" або його головним бухгалтером.
Таким чином, платіжне доручення оформлено з порушенням вимог Інструкції, а саме: не містить підписів керівника, головного бухгалтера банку, а також відбитку штампу банку, а тому не може бути прийнято судом як належний доказ сплати судового збору.
Статтею 121 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Тому позов було залишено без руху та позивачу наданий строк для усунення недоліків.
В наданий строк позивач надав таке саме платіжне доручення, підписане та завірене представником банку ОСОБА_2 Документів, які підтверджують право даного представника приймати платежі від імені банку не надано, не зазначено що він є керівником ПАТ КБ "Приватбанк" або його головним бухгалтером.
Таким чином, позивач недоліки, зазначені в ухвалі судді від 13.03.2013 року, не усунув
Керуючись ст. 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ПАТ КБ "Приватбанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості визнати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області протягом 5 днів після її отримання.
Суддя: В.В. Васецька