Судове рішення #2911410
1-21/2007

1-21/2007

ВИРОК                                                             Копія

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

22 листопада 2007 року                                                                                                               м. Рівне

Військовий місцевий суд Рівненського гарнізону у складі: головуючого - підполковника юстиції Міліщука С.Л., при секретареві Ковалевській Н.Ю.,

за участю державного обвинувача - заступника військового прокурора Луцького гарнізону майора юстиції Матяшука В.К. розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальну справу по обвинуваченню колишнього військовослужбовця військової частини 9971 молодшого сержанта запасу

ОСОБА_1,

народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Ратне, Волинської області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженого, не судимого, який перебував на військовій службі за контрактом з квітня по вересень 2007 року, за останньою штатною посадою - молодший інспектор прикордонної служби - водій, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 419 КК України. Судовим слідством військовий місцевий суд

ВСТАНОВИВ:

15 серпня 2007 року, близько 12 години молодший сержант військової служби за контрактом ОСОБА_1, будучи особою, яка перебуває у складі наряду - «прикордонний патруль» з охорони державного кордону України з республікою Білорусь, на маршруті «хутір Годинь - село Сільця Млинівські» Ратнівського району Волинської області, в районі хутора Годинь, в порушення вимог ст.ст. 77, 78 (частини 4) Статуту Державної прикордонної служби з охорони державного кордону України, відмовився виконувати завдання в складі наряду під керуванням старшого у районі патрулювання та відхилився від визначеного маршруту руху під час несення служби у наряді, в результаті чого ділянка кордону на протязі 4-х годин залишалась без охорони.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і, підтвердивши вищенаведене, пояснив, що він дійсно, будучи у складі наряду по охороні державного кордону України з республікою Білорусь відмовився виконувати завдання в складі наряду під керуванням старшого у районі патрулювання та відхилився від визначеного маршруту руху під час несення служби, оскільки хотів трохи відпочити, а потім знову продовжити виконувати завдання по охороні кордону.

У зв'язку з тим, що покази підсудного повністю узгоджуються з доказами стосовно фактичних обставин справи , які були зібрані в ході досудового слідства, і які ні ким з учасників судового розгляду не оспорювались, а також враховуючи клопотання останніх, відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України, дослідження доказів в судовому засіданні було обмежено допитом підсудного та дослідженням документів, які характеризують особу останнього.

Приймаючи до уваги вищенаведене, військовий місцевий суд вважає встановленим, що ОСОБА_1 15 серпня 2007 року, близько 12 години, будучи особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України порушив статутні правила несення прикордонної служби, а тому скоєне ним кваліфікує за ч.1 ст.419 КК України.

 

2 При призначенні підсудному покарання, суд в якості обставини, що пом'якшує покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, визнає його щире каяття у вчиненому, а також приймає до уваги, що ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності притягується вперше, до призову на військову службу займався суспільно-корисною працею і ні в чому раніше протиправному помічений не був, по місцю проживання характеризується позитивно а за період служби - посередньо, на даний час вже звільнений з військової служби за контрактом в запас.

На підставі наведеного та враховуючи всі обставини справи, тяжкість вчиненого злочину, особу підсудного, його щире каяття, військовий місцевий суд, вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 покарання із передбачених санкцією ч.1 ст. 419 КК України у вигляді позбавлення волі, а також приходить до висновку, що виправлення ОСОБА_1 можливе без реального відбуття покарання, а тому рахує за можливе застосувати до нього ст.ст. 75, 76 КК України і звільнити його від відбування покарання з випробуванням.

Керуючись ст.ст. 322 - 325, 327, 330, 332 - 335 КПК України, військовий місцевий суд

ПРИСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 419 КК України, на підставі якої призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.

У відповідності до ст. 75 КК України, ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням - встановивши йому іспитовий строк в 1 (один) рік, та у відповідності до ст. 76 КК України покласти на нього, на цей період, такі обов'язки:

-  не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-

виконавчої системи;

· повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи;

· з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи;

Даний вирок не приводити до виконання , якщо ОСОБА_1 протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 - підписку про невиїзд, після набрання вироком законної сили - відмінити.

Речові докази по даній кримінальній справі після набрання вироком законної сили:

· «Справа №27-6, том №6 накази начальника Луцького прикордонного загону», яка знаходиться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів військової прокуратури Луцького гарнізону -повернути за належністю;

· «Книга прикордонної служби прикордонної застави "Ратне"», яка знаходиться на зберіганні на мобільній прикордонній заставі "Ратне" - вважати повернутою за належністю;

-  «Книга видачі зброї та боєприпасів відділення прикордонного контролю "Доманово"», яка

знаходиться на зберіганні у відділенні прикордонного контролю "Доманово" - вважати

повернутою за належністю.

Апеляція на даний вирок може бути подана до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Рівненського гарнізону протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація