Справа№ 2-3194/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2007 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді - Сітайло Л.Г. при секретарі -Гринь І.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Фірми „Укргазбуд" про відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
29 серпня 2007 року позивач звернувся з позовом до суду про зобов'язання Комбінату комунальних підприємств АТВ „Украгазбуд" - відповідача - виконати комплекс робіт по забезпеченню гарячого водопостачання в АДРЕСА_1та стягнення моральної шкоди в розмірі 1000 грн.
В судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги та просила стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 1000 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначила, що вона мешкає в вищезазначеній квартирі та своєчасно сплачує квартирну плату та плату за комунальні послуги. Однак, з 07.08.2007 року та до часу подання позову до суду, відповідач припинив надавати послуги з гарячого водопостачання, в зв'язку з заборгованістю перед АК „Київенерго" в сумі 508 481, 89 грн. Беручи до уваги, що вона своєчасно та в повному обсязі сплачує обов'язкові платежі за користування комунальними послугами, просить стягнути з відповідача відшкодування моральної шкоди в сумі 1000 грн., оскільки вона була змушена вчиняти додаткові зусилля для організації життя, а саме придбавати та встановлювати бойлер для можливості користування її сім'єю гарячою водою.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував та пояснив, що АТФ „Укргазбуд" є балансоутримувачем будинку. 16 серпня 1999 року ККП АТФ „Укргазбуд" уклало договір АЕК „Київенерго" на постачання теплової енергії гарячій води. В свою чергу ККП АТФ „Укргазбуд" уклало договори з мешканцями будинку на утримання останнього. В зв'язку з неоплатою споживачами, мешканцями будинку, рахунків по оплаті комунальних послуг виникла заборгованість АТФ „Укргазбуд" перед АЕК „Київенерго", яка призвела до призупинення надання послуг з гарячого водопостачання. Враховуючи вищевикладене, в задоволенні позову просив відмовити.
Вислухавши пояснення сторін та його представників, вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, про часткове задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивачем 11.12.1997 року укладено з Комбінатом комунальних підприємств АТФ „Укргазбуд" договір про участь у витратах на утримання будинку та при будинкової території.
Відповідно до Положення про Комбінат комунальних підприємств АТФ „Укргазбуд", останнє є структурним підрозділом АТФ „Укргазбуд". КПП АТФ „Укргазбуд" не є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки в установах банку, печатку із своїм найменуванням, бланки, штампи. Предметом діяльності останнього, серед іншого, є комунально-побутові послуги.
На підставі вищевикладеного, судом, за згодою позивача, проведено заміну відповідача ККП АТФ „Укргазбуд" на АТФ „Укргазбуд".
16 серпня 1999 року між АЕК „Київенерго" та ККП АТФ „Укргазбуд" укладено договір на постачання теплової енергії у гарячій воді.
В судовому засіданні встановлено та не заперечувалось сторонами що з 07 серпня 2007 року і до 20.09.2007 року в будинку по АДРЕСА_1було припинено гаряче водопостачання, в зв'язку з боргом АТФ „Укргазбуд" перед АЕК „Київенерго".
Факт наявності боргу в сумі 38 152, 08 грн. підтверджується відомістю № 9 щодо розрахунків з мешканцями квартир по АДРЕСА_1та не заперечувався представником відповідача в судовому засіданні.
Відповідно до п.3.1.2 вищезазначеного договору енергопостачальна організація має право частково, або повністю відключати тепловикористовуюче обладнання в разі невиконання термінів оплати коштів за відпущену теплову енергію.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що припинення гарячого водопостачання в АДРЕСА_1 сталося внаслідок заборгованості АТФ „Укргазбуд" за спожиту теплову енергію.
Статтею 68 ЖК України передбачено, що наймач зобов'язаний вчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Відповідно до вищезазначеної відомості № 9 позивач не має заборгованості по сплаті квартирної плати та комунальних послуг.
В судовому засіданні вищезазначений факт також підтвердив представник відповідача.
Згідно зі ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1996 року № 5 „Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів" під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру, яких споживач зазнав внаслідок моральних чи фізичних страждань або інших негативних явищ, що настали через незаконні винні дії продавця, виготівника, виконавця або через їх бездіяльність. Розмір відшкодування моральної шкоди встановлюється судом і має ґрунтуватися на характері й обсязі моральних і фізичних страждань, заподіяних споживачеві у кожному конкретному випадку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що внаслідок невиконання відповідачем, як балансоутримувачем будинку, дій щодо погашення заборгованості по комунальним послугам, що призвело до припинення АЕК „Київенерго" надання гарячого водопостачання, позивачка, як споживач послуг, зазнала моральної шкоди, оскільки була змушена вчиняти додаткові зусилля для організації життя.
Однак, розмір моральної шкоди, визначений позивачем в сумі 1 000 грн., суд вважає значно завищеним і необгрунтованим, а тому визначає суму в розмірі 500 грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України від 12.041996 року N 5 „Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів", ст. 1167 ЦК України, ст. 68 ЖК України, ст. ст. 57-60, 209, 212-214 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1до Акціонерного товариства Фірми „Укргазбуд" про відшкодування моральної шкоди задовольнити частково.
Стягнути з Акціонерного товариства Фірми „Укргазбуд" на користь ОСОБА_1моральну шкоду в розмірі 500 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства Фірми „Укргазбуд" на користь держави судовий збір в розмірі 8, 50 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 17 грн.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржено на протязі двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається на протязі десяти днів з моменту його оголошення.