Судове рішення #29084975

09.04.2013

Справа № 434/1134/13-ц

Провадження № 2/434/1566/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)


02 квітня 2013 року Артемівський районний суд м. Луганська


в особі головуючого судді Орлова І.В.,

при секретарі Серьогіній К.В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

встановив:


Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому просить суд стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею, у розмірі 25% щомісячного заробітку (доходу), але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, мотивуючи тим, що відповідач є батьком дитини, проживає окремо, допомогу надає нерегулярно, офіційно працевлаштований, є співробітником органів МВС України.

В судове засідання сторони не з'явились, позивачка надала суду заяву про слухання справи за її відсутності, на позові наполягає, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

Відповідач до суду не з'явився, заперечень проти позову не представив, про місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Судом ухвалено слухати справу у відсутності відповідача - заочно, згідно до ст.224 ЦПК України.

Судом встановлено, з свідоцтва про шлюб (а.с.7), свідоцтва про народження (а.с.8), довідки ДУ № 5 МКП «Жилсервіс» (а.с.10), що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі, відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; дитина проживає з позивачкою.

Між сторонами склались шлюбно-сімейні відносини.

Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення дітьми повноліття. Той з батьків, з ким проживає дитина, має право вимагати через суд від другого батька стягнення аліментів на утримання дитини. При цьому, згідно ч. 2 ст. 182 СК України, розмір аліментів визначається судом з урахуванням сімейного, матеріального становища кожного з батьків та інших обставин, які заслуговують на увагу; аліменти призначаються в частині від доходу, а в виключних випадках у твердій грошовій сумі.

При встановлених в судовому засіданні обставинах, суд приходить того, що дитина потребує батьківської допомоги, а відповідач за станом здоров'я, сімейним та матеріальним становищем має можливість та згоден сплачувати аліменти на дитину у розмірі 1/4 частки усіх видів доходів щомісячно. А тому суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Крім того, стягненню з відповідача підлягає судовий збір в розмірі 229,40 грн.

Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 180, 184 СК України, ст.ст.10,11,60, 88, 212-215, 367 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Брянка Луганської області, і.н. НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 1/4 частки всіх доходів щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 11 лютого 2013 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 229 грн. (двісті двадцять дев'ять) грн. 40 коп.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше трьох днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строки, протягом якого розглядалася заява, не включаються до строків на апеляційне оскарження рішення.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області через Артемівський районний суд м. Луганська протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя: І.В. Орлов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація