Судове рішення #2907820
Р І Ш Е Н Н Я

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

22 вересня 2008 року                                                                                      м. Біла Церква

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого  судді                                 -    Примаченка В.О.

при секретарі судового засідання          -    Халімендик О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Біла Церква цивільну справу за позовом  ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення моральної шкоди,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що відповідач ОСОБА_2. 29.09.2007 року приблизно о 22 годині 00 хв. в приміщенні кафе «Світанок», в с. Томилівка, Білоцерківського району вчинив щодо нього неправомірні дії чим заподіяв моральну шкоду на суму 25 000 грн.

В судовому засіданні позивач свій позов підтримав та пояснив, що 29.09.2007 року приблизно о 22 годині 00 хв. в приміщенні кафе «Світанок», в с. Томилівка, Білоцерківського району після конфлікту, у вигляді словесної суперечки з приводу неправомірної поведінки ОСОБА_2. по відношенню до своєї племінниці, останній лівою рукою вдарив позивача. Від удару ОСОБА_1. впав на спину, вдарившись потиличною частиною голови об підлогу в приміщені кафе та отримав тілесні ушкодження у вигляді забою головного мозку, хронічної субдуральної гематоми (видалена), перелому потиличної кістки, нейросенсорної туговухості, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень по критерію як небезпечні для життя. Посилаючись на ч. 1 ст. 1167 ЦК України просить стягнути з ОСОБА_2. моральну шкоду у розмірі 25 000 грн. На час розгляду справи у суді позивач погано себе почуває, майже не чує на праве вухо Позивач став замкнутим, дратівливим у спілкуванні. На час розгляду справи позивач не працює.

Відповідач ОСОБА_2. у судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що позивач перебував у стані алкогольного сп'яніння та його дії також були неправомірними по відношенню до відповідача.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Вироком Білоцерківського міськрайонного суду від 15 травня 2008 року ОСОБА_2визнано винним та засуджено за вчинення злочину, передбаченого ст. 128 КК України, до 2-х років обмеження волі. На підставі ст.. 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком два роки. З ОСОБА_2. стягнуто на користь ОСОБА_1  4981 грн. 39 коп. матеріальної шкоди, 1000 грн. у відшкодування витрат на правову допомогу, 1000 грн. у відшкодування моральної шкоди.

Згідно з вироком суду ОСОБА_2. засуджено за те, що він 29.09.2007 року приблизно о 22 годині 00 хв. в приміщенні кафе «Світанок», в с. Томилівка, Білоцерківського району після конфлікту, у вигляді словесної суперечки між ОСОБА_1. і ОСОБА_2., останній, не передбачаючи можливість настання наслідків у вигляді заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, хоча повинен був і міг їх передбачити (злочинна недбалість), лівою рукою відштовхнув від себе потерпілого від чого той впав, зробивши кілька кроків назад, на спину, вдарившись потиличною частиною голови об підлогу в приміщені кафе. В результаті падіння ОСОБА_1. отримав тілесні ушкодження у вигляді забою головного мозку, хронічної субдуральної гематоми (видалена), перелому потиличної кістки, нейросенсорної туговухості, які згідно з висновком судово-медичної експертизи №399/Д від 25.12.2007 року відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень по критерію як небезпечні для життя.

Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Київської області від 30.07.2008 року скасовано вирок Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 15.05.2008 року щодо ОСОБА_2. в частині стягнення моральної шкоди. При цьому вирок скасовано у зв'язку з тим, що суд першої інстанції, незважаючи на те, що цивільний позов потерпілим належним чином обґрунтований, підтверджений доказами, містить посилання на норми матеріального права в частині стягнення моральної шкоди, не врахував усіх обставин справи, вини підсудного у вчиненому, виходячи із витрат, понесених потерпілим та тривалості, глибини його моральних страждань.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 ЦК України розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Відповідно до ч. 4 ст. 61 ЦПК України вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, обов'язкові для суду що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду з питань чи мали місце дії та чи вчинені вони цією особою.

Вирок Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 15.05.2008 року щодо ОСОБА_2. набрав законної сили, в частині призначення покарання та стягнення матеріальної шкоди. За таких обставин у судовому засіданні не підлягають доказуванню  факти чи мали місце дії та чи вчинені вони ОСОБА_2., а також відповідно до ухвали апеляційного суду Київської області від 30.07.2008 року не підлягає доказуванню наявність вини  відповідача у заподіянні моральної шкоди.

Суд вирішує справу лише в частині розміру моральної шкоди.

В судовому засіданні позивачем надано докази, що внаслідок заподіяних діями відповідача тяжких тілесних ушкоджень позивач переніс ряд складних операцій на голові, внаслідок травми суттєво змінив спосіб життя, будучи позбавлений можливості займатись спортом, повноцінно виконувати роботу по господарству, на час розгляду справи позивач не працює та при цьому має на утриманні матір похилого віку. Позивач переніс сильні фізичний біль та душевні страждання.

При визначенні розміру моральної шкоди суд враховує також поведінку позивача, який перебував у нетверезому стані, а також те, що злочинні дії відповідача, якими заподіяно тілесні ушкодження, були спровоковані неправомірними діями позивача.

Суд також враховує матеріальне становище відповідача, який не працює та має на утриманні одну малолітню дитину.

Врахувавши все вище викладене, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду у сумі 8 000 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 1167 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 61, 212 - 215 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2на користь  ОСОБА_1   8 000 (вісім тисяч) грн. моральної шкоди.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

Суддя                                                                                                           В.О. Примаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація