Судове рішення #2905890

Справа №2-1564/07

 

P I III E H H Я

I M E H E M    У К P А Ї H И

 

21  лютого    2007 p.

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді                                     Рибакової В. В.

секретаря                                                     Затуливітер Н.В.

позивачки                                                    ОСОБА_1

за участю представника відповідача         ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади м. Нікополя про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями та земельну ділянку в порядку спадкування за законом , -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями та земельну ділянку в порядку спадкування за законом , посилаючись на наступні обставини .

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина , яка складається з житлового будинку АДРЕСА_1.

20.04.2001 року між її чоловіком та ОСОБА_4 був укладений договір довічного утримання , на підставі якого ОСОБА_4 передав належний йому на праві приватної власності жилий будинок АДРЕСА_1 у власність ОСОБА_3, а ОСОБА_3 зобов'язався надавати ОСОБА_4 та його дружині ОСОБА_5 в безкоштовне довічне користування жилу кімнату 18,9 кв.м. та повністю утримувати їх , надаючи їм харчування , одяг , забезпечувати їм належний догляд та необхідну допомогу , які були визначені сторонами в розмірі 100 грн. щомісячно . У зв'язку з чим нотаріусом було накладено заборону на відчуження вказаного в договорі житлового будинку .

Після смерті свого чоловіка вона за згодою ОСОБА_4 , продовжувала доглядати за ним та його дружиною до їх смерті .

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після їх смерті заборона нотаріуса на відчуження в договорі довічного утримання житлового будинку була знята . За життя ОСОБА_4 та ОСОБА_5 заповіт не склали . Спадкоємців у них не було .

Після смерті її чоловіка - ОСОБА_3, крім неї , інших спадкоємців на спадщину , яка відкрилася немає.

Вона звернулася до Другої Нікопольської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини , але їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину , так як вона після смерті чоловіка , як спадкоємиця . не закріпила за собою обов'язки набувача майна за договором довічного утримання , хоча фактично доглядала за померлим подружжям ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

У зв'язку з викладеним вона вимушена була звернутися до суду і просить визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та пояснила , що її чоловік був племінником ОСОБА_5 , що вони з чоловіком допомагали подружжю Величко ще до укладення договору довічного утримання , що під час укладення договору вона з чоловіком проживали в Бурятії , після укладення договору вони щомісячно присилали гроші на утримання ОСОБА_4 та ОСОБА_5, приїжджали до них та доглядали за ними , що на постійне місце проживання приїхали до м. Нікополя влітку 2004 року. її чоловік вже дуже хворів і з цієї причини за життя не встиг зареєструвати цей, договір в Нікопольському МБТІ , а вона після смерті чоловіка не переоформила договір довічного утримання , так як дуже тяжко перенесла його смерть та також не хотіла турбувати стариків з причини їх хвороби , хоч продовжувала доглядати , допомагати матеріально подружжю Величко за згодою ОСОБА_4

Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог .

Вислухавши позивачку , представника відповідача , свідків , вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку , що позовні вимоги підлягають задоволенню на підставі ст.ст. 752,757,1217,1225,1258,1261,1268 ЦК України.

У судовому засіданні встановлено наступне .

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки - ОСОБА_3(а.с.7,9).

Після його смерті відкрилася спадщина , яка складається з житлового будинку АДРЕСА_1на підставі договору довічного утримання , який був укладений 20.04.2001 року між її чоловіком та ОСОБА_4 . За цим договором ОСОБА_4 передав належний йому на праві приватної власності жилий будинок АДРЕСА_1 у власність ОСОБА_3, а ОСОБА_3 зобов'язався надавати ОСОБА_4 та його дружині ОСОБА_5 в безкоштовне довічне користування жилу кімнату 18,9 кв.м. та повністю утримувати їх , надаючи їм харчування , одяг , забезпечувати їм належний догляд та необхідну допомогу , які були визначені сторонами в розмірі 100 грн. щомісячно . У зв'язку з чим нотаріусом було накладено заборону на відчуження вказаного в договорі житлового будинку (а.с.8).

Після смерті чоловіка позивачка за згодою ОСОБА_4 , продовжувала доглядати за ним та його дружиною до їх смерті (а.с. 15) , вони хотіли , щоб спірний будинок перейшов у власність позивачки на підставі договору довічного утримання укладеного з чоловіком ОСОБА_1, але з причини хвороби не змоги переоформити цей договір , що знайшло своє підтвердження в судовому засіданні в поясненнях позивачки та показаннях свідків .

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.5,6) . Після їх смерті заборона нотаріуса на відчуження в договорі довічного утримання житловою будинку була знята . За життя ОСОБА_4 та ОСОБА_5 заповіт не склали . Спадкоємців у них не було . Після смерті ОСОБА_3. крім позивачки , інших спадкоємців на спадщину , яка відкрилася немає , що знайшло своє підтвердження в судовому засіданні в поясненнях ОСОБА_1, свідків та підтверджується матеріалами справи (а.с. 16-30).

Вона звернулася до Другої Нікопольської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини , але їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину , так як вона після смерті чоловіка, як спадкоємиця , не закріпила за собою обов'язки набувача майна за договором довічного утримання , хоча фактично доглядала за померлим подружжям ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с. 10).

На підставі викладеного , суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст.ст. 752,757,1217,1225,1258,1261,1268 ЦК Українихт.ст.10,11,60,209,212, 213-215 ЦПК У країни,-

 

ВИРІШИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити .

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 на житловий будинок АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

  • Номер: 6/751/972/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1564/07
  • Суд: Новозаводський районний суд м. Чернігова
  • Суддя: Рибакова В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.06.2018
  • Дата етапу: 20.06.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація