Справа № 261/768/13-ц
Провадження № 2/261/662/13
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
м. Донецьк 05 квітня 2013 р.
Петровський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого судді - Висоцької Г. В.,
при секретарі судового засідання - Крутась Я. С., за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецьку цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
15.02.2013р. позивач звернувся до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу. Посилаючись на те, що сімейне життя між сторонами не склалося, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу він вважає неможливим. В зв'язку з наведеним, позивач просив суд постановити рішення, яким розірвати зареєстрований з ОСОБА_2 шлюб.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, зазначивши, що не вбачає жодних можливих варіантів примирення з відповідачкою, між ними повністю втрачено почуття довіри, любові та поваги.
Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала, зазначивши, що вона бажає зберегти шлюб заради двох дітей, при цьому їй невідомі справжні причини розірвання шлюбу.
Суд, розглянувши й дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
12.08.2005 року між позивачем і відповідачем був зареєстрований шлюб, про що зроблено актовий запис під № 988 від 12.08.2005р. Донецьким міським відділом реєстрації актів цивільного стану Донецького обласного управління юстиції (а. с. 9). Від даного шлюбу сторони мають двох малолітніх дітей сина ОСОБА_3, 2010 р. н. (а. с. 10), доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 11).
Наданий судом, ухвалою від 27 лютого 2013 року, строк на примирення до 05 квітня 2013 року позитивного результату не дав. Позивач продовжує наполягати на розірванні шлюбі, не вбачаючи жодних підстав для можливого примирення.
Згідно зі ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Шлюб може укладатися тільки при вільній і повній згоді сторін, що одружуються. При дослідженні судом фактичних взаємин між сторонами дійсних причин розірвання шлюбу встановлено, що подальше спільне життя чоловіка й дружини та збереження шлюбу буде протирічити інтересам чоловіка та дружини.
Відповідно до ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Тому суд задовольняє позовні вимоги позивача про розірвання шлюбу, оскільки побудова сімейних відносин повинна здійснюватися на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки ( ст. 1 СК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню на користь позивача з відповідача, проте суд, враховуючи матеріальний стан відповідача ОСОБА_2, яка в даний час знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, у відповідності до ст. 82 ЦПК України, відносить ці витрати на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 82, 88, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 1, 3, 15, 24, 112 Сімейного кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 12.08.2005 року Донецьким міським відділом реєстрації актів цивільного стану Донецького обласного управління юстиції, актовий запис під №988, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.
Встановити порядок виконання рішення відповідно до якого воно після набрання ним законної сили є підставою для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб про його розірвання органом державної реєстрації актів цивільного стану (відповідно до ст. 15 Закону України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану", ст. 115 СК України).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Петровський районний суд міста Донецька шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги, а в разі відсутності у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя Г. В. Висоцька