Справа № 2-258/2007 року.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2007 року. смт. Демидівка
Демидівський районний суд, Рівненської області. одноособово суддя А.С. Лободзінський, при секретарі О.О.Вінічук,
провівши попереднє судове засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до Боремельської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Боремельської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, а саме житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться за юридичною адресою АДРЕСА_1
В обгрунтування позовних вимог зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла її баба ОСОБА_2, яка проживала в с. Боремель Демидівського району. В наслідок смерті бабці по місцю її проживання відкрилась спадщина. За життя баба склала заповіт щодо особистого розпорядження майном на випадок смерті, згідно якого заповіла все своє майно в тому числі приватний будинок , що знаходиться за юридичною адресою АДРЕСА_1своїй онуці ОСОБА_1 Однак, при зверненні до Демидівської районної державної нотаріальної контори за отриманням свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, так як відсутні правовстановлюючі документи на вище вказаний будинок.. Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред"явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа , який засвідчує його право власності. У разі відсутності спадкоємців чи неприйняття ними спадщини або ж відмови від спадщини, спадкове майно переходить як відумерле в судовому порядку до органу місцевого самоврядування. Тому вона пред'явила позов до Боремельської сільської ради як до можливого претиндента на спадкове майно.
На попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала повністю з тих же підстав.
Представник відповідача сільський голова Боремельської сільської ради Демидівського району, Рівненської області Нагорнюк Микола Васильович позов визнав та показав, що не заперечує проти того, щоб за ОСОБА_1 було визнано право власності на спадкове майно, а саме на житловий будинок оскільки дане майно вона уже прийняла шляхом володіння, збереження та користування ним.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав суд ухвалює під час попереднього судового засідання рішення про задоволення позову.
Оскільки відповідач позов визнає повністю і визнання позову не суперечить закону та не, порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що позов підлясає до задоволення з , наступних підстав.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .(а.с. 11).
Згідно технічного паспорту власником житлового будинку, що знаходиться за юридичною адресою АДРЕСА_1є ОСОБА_2.(а.с. 5)
Згідно заповіту ОСОБА_2 все належне їй майно заповіла своїй онуці ОСОБА_1.(а.с. 10).
Відповідно до довідки №804 від 23.10.2007 року спадкодавиця ОСОБА_2 на момент смерті проживала з онукою ОСОБА_1, яка є позивачкою по справі.(а.с. 12) Згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статею 1270 ЦК України , він не заявив про відмову від неї.
Спір між спадкоємцями щодо спадщини відсутній.
Відповідно до ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла(спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ч.3 ст. 1296 ЦК України відсутність у позивача свідоцтва про право на спадщину не позбавляє його права на спадщину.
Судом встановлено, що позивач не міг одержати свідоцтва про право на спадщину з об'єктивних причин і відповідно до вимог ч.3 ст. 1296 ЦК України це не позбавляє його права на спадщину за заповітом.
Враховуючи наведе, на підставі статей 15, 1216, 1296 ЦК України, керуючись статтями 11, 60, 130, ч.4 ст. 174, статтями 213, 214, 215 ЦПК України, -
РІШИВ:
Позов ОСОБА_1до Боремельської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно- задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на спадкове майно, а саме житловий будинок з надвірними будівлями , що знаходиться за юридичною адресою АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області через Демидівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням апеляційної скарги у двадцятиденний строк з дня подання заяви.
Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк чи неподання апеляційної скарги у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом з моменту проголошення ухвали апеляційного суду.
- Номер: 2-во/264/17/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-258/2007
- Суд: Іллічівський районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Лободзінський А.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.04.2020
- Дата етапу: 30.04.2020
- Номер: 2-во/264/18/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-258/2007
- Суд: Іллічівський районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Лободзінський А.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2020
- Дата етапу: 05.06.2020