Справа № 711/8292/2012
Провадження № 5/307/5/13
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2013 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючого судді Ніточко В.В., при секретарі Плиска Ю.С., за участю прокурора Якубовського В.А., інспектора КВІ Рішко Н.І., засудженого ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тячів подання інспектора Тячівського МРВ КВІ відділу ДПтС України в Закарпатській області Геняга Р.М. про звільнення від покарання,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця р-п. 20 років Жовтня, Ізюмського району Харківської області, зареєстрованого АДРЕСА_1, жителя АДРЕСА_2, українця, громадянина України, із професійно-технічною освітою, розлученого, охоронця ДП "Руськополівське", засудженого Тячівським районним судом Закарпатської області від 07 липня 2011 року за ч.1 ст. 185 КК України на 2 роки позбавлення волі, за ч.3 ст. 185 КК України на 4 роки, на підставі ч.1 ст.70 КК України, за сукупністю вчинених злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно до відбуття покарання призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки та на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбуття покарання з випробуванням строком на 1 рік,
В С Т А Н О В И В :
09 липня 2012 року інспектор Тячівського МРВ КВІ відділу ДПтС України в Закарпатській області Геняга Р.М. звернувся до суду з поданням про звільнення від покарання ОСОБА_2, посилаючись на те, що останнього було засуджено 07 липня 2011 року вироком Тячівського районного суду Закарпатської області за ч.1 ст. 185 КК України на 2 роки позбавлення волі, за ч.3 ст. 185 КК України на 4 роки, на підставі ч.1 ст.70 КК України, за сукупністю вчинених злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно до відбуття покарання призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки та на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбуття покарання з випробуванням строком на 1 рік. Під час відбування покарання ОСОБА_2 порядок та умови відбуття покарання не порушував, обов'язки установлені судом виконав, за місцем проживання характеризується позитивно. Іспитовий строк закінчився 07 липня 2012 року.
Дане подання було розглянуто судом і задоволено згідно постанови суду від 20 серпня 2012 року.
Прокурор Закарпатської області звернувся до Апеляційного суду Закарпатської області із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами, які не були відомі суду першої інстанції під час розгляду даного подання, а саме, те що під час іспитового строку засуджений ОСОБА_2 вчинив новий злочин, передбачений ч.3 ст. 185 КК України. Так, на початку лютого 2012 року ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, шляхом злому навісного замка вхідних дверей адміністративного корпусу КСП "Руськополівське", що розташоване в с.Руське Поле по вул.Головна, №173 проник в середину вказаного приміщення, звідки повторно, таємно викрав чотири металеві сейфи, чим спричинив КСП "Руськополівське" матеріальну шкоду на загальну суму 2800 гривень.
12 березня 2013 року Апеляційний суд Закарпатської області задовольнив заяву прокурора Закарпатської області, а саме: постанову Тячівського районного суду Закарпатської області від 20 серпня 2012 року про звільнення ОСОБА_2 від призначеного покарання за вироком Тячівського районного суду Закарпатської області від 07 липня 2011 року скасовано, а подання повернуто на новий розгляд до того ж суду в іншому складі.
В судовому засіданні представник КВІ покликалася на думку суду.
Засуджений ОСОБА_2 в судовому засіданні просив подання КВІ задоволити та звільнити його від кримінальної відповідальності.
Прокурор вважає за необхідне відмовити у задоволенні подання КВІ стосовно звільнення ОСОБА_2, від призначеного покарання.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши письмові матеріали, суд вважає, що у задоволенні подання слід відмовити.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 78 КК України, після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Таким чином згідно ч. 1 ст. 78 КК України, однією із обов'язкових умов звільнення судом від призначеного засудженому покарання після закінчення іспитового строку є невчинення нового злочину. Проте, під час судового розгляду даного подання встановлено, що у період іспитового строку засуджений ОСОБА_2 вчинив новий злочин, передбачений ч.3 ст. 185 КК України. У разі вчинення засудженим протягом іспитового строку нового злочину суд призначає йому покарання за правилами, передбаченими ст. 71, 72 КК України.
Наведені дані про вчинення засудженим ОСОБА_2 нового злочину в період іспитового строку є підставою для відмови в задоволенні подання КВІ про звільнення у зв'язку із закінченням іспитового строку від відбування покарання засудженого, оскільки мають суттєве значення для прийняття судом правильного рішення по новій справі і тягнуть кримінально-правові наслідки для можливого призначення судом покарання за новим вироком.
А тому, керуючись ст. 408-1 КПК України, на підставі ст. 78 ч. 1 КК України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні подання інспектора Тячівського МРВ КВІ відділу ДПтС України в Закарпатській області Геняга Р.М. про звільнення від покарання засудженого ОСОБА_2, 10 грудня 1965 року, призначеного Тячівським районним судом Закарпатської області за ч.1 ст. 185 КК України на 2 роки позбавлення волі, за ч.3 ст. 185 КК України на 4 роки, на підставі ч.1 ст.70 КК України, за сукупністю вчинених злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно до відбуття покарання призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки та на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбуття покарання з випробуванням строком на 1 рік - відмовити.
На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя В.В. Ніточко