Справа № 113/334/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 квітня 2013 року Первомайський районний суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Забара Г.Я.
за участю секретаря Йова Є.В.,
позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Первомайське
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення аліментів в твердій грошовій сумі та зменшення розміру аліментів,
встановив:
Позивач звернувся з позовом про зменшення розміру аліментів, які стягуються з нього за рішенням Первомайського районного суду АРК від 25.06.2008 року на користь відповідача ОСОБА_2 на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку, але не менш, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно. Позовні вимоги мотивовані тим, що сплачувати аліменти в такому розмірі не в змозі, через що має заборгованість в розмірі 16476,91 грн., погасити її не має можливості, оскільки не має постійного місця роботи, живе за рахунок випадкових заробітків, на обліку в центрі зайнятості як безробітний не перебуває, інших доходів не має. На даний час проживає з бабусею, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка хворіє, потребує значних витрат на лікування. Просить визначити йому розмір щомісячної сплати аліментів на утримання дітей в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн.
Позивач позовні вимоги підтримує, відповідач позов не визнає, мотивуючи тим, що сама виховує двох дітей, які хворіють, потребують додаткових витрат на лікування, навчання, навіть того розміру аліментів, який повинен сплачувати позивач сьогодні, недостатньо для забезпечення дітей.
Повно і всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні і які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу України підставою для зменшення розміру аліментів, присуджених за рішенням суду, є зміна матеріального або сімейного стану особи, з якої стягуються аліменти, погіршення стану її здоров»я.
У відповідності зі ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Посилаючись на зміну майнового стану позивач не надав суду докази, в чому полягає погіршення його майнового стану з часу ухвалення рішення про стягнення з нього аліментів на утримання дітей; згідно наданих позивачем довідок в обґрунтування майнового стану він з липня 2010 року не працює, в Первомайському центі зайнятості як безробітний не зареєстрований, що вказує на його байдуже ставлення як до свого матеріального стану так і до сплати аліментів на утримання дітей. Інших осіб, на яких би стягувалися аліменти з позивача, немає. Позивач посилається на значні витрати на догляд та лікування бабусі ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, однак відповідних доказів не надав, не довів його участь у витратах на цю особу і неможливість нею отримувати матеріальну допомогу від дітей, яких вона має.
Згідно наданих відповідачем довідок Первомайської центральної районної лікарні діти перебувають на обліку у кардіолога, проходять обстеження, що потребує додаткових витрат, вимогу про стягнення яких з позивача відповідач не пред'являє, хоча, відповідно до ст. 185 Сімейного кодексу України, особа, з якої стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої дитини, зобов'язана брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (зокрема хворобою дитини).
Позивач просить визначити йому розмір аліментів в сумі 300 грн. на місяць на двох дітей, які він в змозі сплачувати, однак згідно розрахунку ВДВС Первомайського РУЮ про заборгованість позивача зі сплати аліментів, позивач протягом всього періоду, за який він зобов'язаний до сплати аліментів (з 2009 року), сплачує аліменти в значно меншому розмірі, ніж нараховується, здебільшого в розмірі 200 грн., що не доводить його наміру добровільно сплачувати аліменти в заявленій ним сумі.
Тому суд не вбачає підстав для зменшення розміру аліментів, оскільки ні матеріальний, ні сімейний стан позивача після розгляду справи Первомайським районним судом АРК щодо стягнення аліментів не змінився, не погіршився і його стан здоров'я, позивач є працездатною особою, не працює без поважних причин, що не є підставою для зменшення розміру аліментів.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 212-215, 223, 294 ЦПК України, ст. ст. 192 Сімейного кодексу України, суд
вирішив:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову до ОСОБА_2 про визначення аліментів в твердій грошовій сумі та зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
Рішення може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Первомайський районний суд АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий