Судове рішення #28955915


Справа № 1003/12826/12

2/1003/3636/12

Категорія 46


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


22 жовтня 2012 року Білоцерківський міськрайоний суд у складі:

головуючого судді - Верещінська І. В. ,

при секретарі - Гуменна М. Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В :


Позивач звернулась до суду з позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу, в якій зазначає, що сторони зареєстрували шлюб в 12 вересня 2009 році, від шлюбу мають малолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_1. Причиною розпаду сім'ї позивач зазначає різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства, постійні сварки та лайки. Позивач вважає, що сім'я з відповідачем фактично розпалась, а шлюб носить формальний характер.

Позивач в судовому засіданні позов підтримала, просила задовольнити, примирення не бажає.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав та просив задовольнити, про що склав письмову заяву.

Відповідно до ст.31 ЦПК України відповідач вправі визнати позов протягом усього часу розгляду справи. На підставі ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того закон них підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки й чоловіка. При цьому, відповідно до ч.3 та 4 ст.56 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини, примушування подружжя до припинення шлюбних стосунків чи їх збереження є неприпустимим і є порушенням права на свободу та особисту недоторканість.

Відповідно до ч.1 ст.110, ст.112 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Шлюб між сторонами зареєстровано 12 вересня 2009 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_1, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис 1185. Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 актовий запис 1249. Дитина проживає із позивачем.

Як встановлено в судовому засіданні, сторони по справі фактично припинили шлюбні відносини, обидві сторони бажають розірвання шлюбу та примирення не бажають, втратили почуття поваги та любові, постійно відбуваються сварки. Збереження шлюбу суперечить їх інтересам, та інтересам їх дитини, тому суд приходить до висновку, що зберегти вказану сім'ю неможливо і вважає за необхідне шлюб розірвати. Спору щодо місця проживання дитини немає.

За бажанням позивача після розірвання шлюбу вона бажає змінити прізвище на дівоче - ОСОБА_1.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України та ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з відповідача підлягає стягненню на користь позивача 107 (сто сім) гривень 30 копійок судового збору.

Керуючись ст.ст. 10,11,15,130,174,214,215 ЦПК України, ст.ст. 110,112 СК України, суд,



В И Р І Ш И В :


Позов задовольнити повністю.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 12 вересня 2009 року виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 1185, розірвати.

Змінити позивачу прізвище на дівоче - ОСОБА_1.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1, 107 (сто сім) гривень 30 копійок судового збору.


Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя І. В. Верещінська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація