Справа № 22-1265/08 Головуючий у 1 інстанції -Ковтунович М.І.
Суддя-доповідач: Мельник Ю.М.
РІШЕННЯ
іменем України
8 жовтня 2008 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області у складі:
головуючого-судді : Мельника Ю.М.
суддів: Гордійчук С.О., Ковалевича С.П.
при секретарі Сеньків Т.Б.
з участю відповідача ОСОБА_1
представника позивача Мархайчук О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі відокремленого підрозділу "Рівненська атомна електростанція" на рішення Кузнецовського міського суду від 28 липня 2008 року по цивільній справі за позовом державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі відокремленого підрозділу "Рівненська атомна електростанція" до ОСОБА_1 про виселення з гуртожитку із наданням іншого житлового приміщення, -
в с т а н о в и л а :
У березні 2008 року державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі відокремленого підрозділу "Рівненська атомна електростанція" звернулося в суд із позовом до ОСОБА_1 про виселення його із гуртожитку - квартири АДРЕСА_1 з наданням іншого житлового приміщення- ліжкомісця в кімнаті АДРЕСА_3.
Вимоги обґрунтовувало тим, що ОСОБА_1 звільнився із роботи , і як особа , яка пропрацювала на підприємстві більше 10 років підлягає виселенню із гуртожитку для малосімейних із наданням йому ліжко-місця в гуртожитку для одиноких громадян.
Рішенням Кузнецовського міського суду від 28 липня 2008 року у задоволенні вказаного позову було відмовлено.
Не погодившись із рішенням суду 1 інстанції ДП НАЕК "Енергоатом" подало апеляційну скаргу в якій вказує на незаконність рішення суду .
Вказує, що суд всупереч вимогам ст. 132 ЖК України прийшов до висновку , що позивачем відповідачеві не було запропоновано інше житлове приміщення , у той час як позивач, в разі виселення ОСОБА_1 із малосімейного гуртожитку, зобов»язувався надати йому ліжко-місце в гуртожитку для одиноких громадян.
Із зазначених підстав апелянт просив рішення суду 1 інстанції скасувати та ухвалити нове - про задоволення позову.
В судовому засіданні апеляційного суду представник апелянта - Мархайчук О.І. доводи апеляційної скарги підтримала у повному обсязі і просила рішення місцевого суду скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позову.
ОСОБА_1 вважає доводи апеляційної скарги безпідставними і просить її відхилити, а рішення суду - залишити без змін.
Колегія суддів, дослідивши докази у справі та проаналізувавши доводи апеляційної скарги , вважає, що ця скарга підлягає задоволенню із наступних міркувань.
Ухвалюючи рішення про відмову у задоволенні позову, суд 1інстанції виходив із того, що запропоноване позивачем ОСОБА_1 ліжко-місце в гуртожитку не є іншим жилим приміщенням, а тому відповідач не підлягав виселенню без надання іншого жилого приміщення.
Із таким висновком суду 1 інстанції колегія суддів не погоджується і вважає, що суд 1 інстанції неправильно застосував норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Із матеріалів справи вбачається , що 22 жовтня 2002 року ОСОБА_1, як працівнику ВП РАЕС та членам його сім»ї - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було надано квартиру АДРЕСА_1. ( а.с.6)
Вказаний будинок є гуртожитком для малосімейних.( а.с. 37-41) .
В послідуючому шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було розірвано.
19 листопада 2005 року ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу придбав квартиру АДРЕСА_2.( а.с. 85)
3 листопада 2006 року ОСОБА_1 одружився із ОСОБА_4 ( а.с. 89).
Пропрацювавши із 3 липня 1992 року по 29 жовтня 2007 року, тобто більше 10 років , ОСОБА_1 звільнився із роботи у ВП РАЕС за ст. 38 КЗпП України. ( а.с. 29)
Відповідно до ст. 125 , ч.3 ст. 132 ЖК України виселення осіб, які пропрацювали на підприємстві більше 10 років дозволяється лише із наданням іншого житлового приміщення.
Зазначене свідчить , що ОСОБА_1 міг бути виселеним із гуртожитку лише із наданням іншого житлового приміщення.
Позивач , вимагаючи виселення ОСОБА_1 із гуртожитку для малосімейних , пропонував надати йому ліжко-місце в кімнаті АДРЕСА_3, який знаходиться на балансі ВП РАЕС . ( а.с. 2-3, 42).
Відповідно до ст. 114 ЖК України надаване громадянам у зв»язку з виселенням інше житлове приміщення повинно знаходитись у межах даного населеного пункту і відповідати встановленим санітарним і технічним нормам.
У відповідності до ст. 127 ЖК України та п. 2 Примірного положення про гуртожитки гуртожитки використовуються для проживання робітників , службовців , студентів та інших осіб на період роботи або навчання.
Пунктом 4 Примірного положення про гуртожитки визначено, що гуртожитки поділяються на два види :- гуртожитки для проживання одиноких громадян та гуртожитки для проживання сімей.
Із довідки вбачається , що кімната АДРЕСА_3 відповідає технічним та санітарним нормам. ( а.с. 33).
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 після звільнення із роботи у ВП РАЕС міг бути виселеним із гуртожитку із наданням іншого житлового приміщення , а позивач зобов»язався надати йому інше житлове приміщення в гуртожитку для одиноких громадян і це житлове приміщення знаходиться у м. Кузнецовську і відповідає санітарним та технічним нормам , то колегія суддів вважає , що ОСОБА_1 підлягає виселенню із наданням йому іншого житлового приміщення.
Оскільки порушення судом норм матеріального права призвело до неправильного вирішення справи, то судове рішення не може залишатись у силі та підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позову .
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 307, п. 4 ч.1 ст. 309 , ч.2 ст . 314 , 316, 317, 319 ЦПК України , колегія суддів
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі відокремленого підрозділу "Рівненська атомна електростанція" на рішення Кузнецовського міського суду від 28 липня 2008 року задовольнити.
Рішення Кузнецовського міського суду від 28 липня 2008 року скасувати.
Виселити ОСОБА_1 із квартири АДРЕСА_1 із наданням іншого житлового приміщення - ліжкомісця в кімнаті АДРЕСА_3.
Рішення суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.
Головуючий - Ю.М. Мельник
Судді: С.О. Гордійчук
С.П. Ковалевич