Судове рішення #28946573



Справа № 1003/12794/12

2/1003/3625/12


У Х В А Л А


13.08.2012 суддя Білоцерківського міськрайонного суду, Верещінська І. В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Храпачівської сільської ради Білоцерківського району про визнання права власності в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В:


Позивачі звернулись із позовом до відповідача про визнання за ними права на передачу у власність по ? частині за кожним спадкового майна в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 у вигляд земельної ділянки розміром 1,86 га, яка розташована в межах Храпачівської сільської ради. Позивачі посилаються на те, що отримати свідоцтво про право на спадщину в нотаріальній конторі вони не мають можливості, оскільки сертифікат на право на земельну частку (пай) втрачений, а виготовити державний акт на ім'я померлого немає підстав. Посилаючись на ст.ст. 1261, 1269 ЦК України позивачі просять визнати за ними право на передачу у власність земельної ділянки.

Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Оскільки пред'явлення позову - це процесуальна дія, яка здійснюється у порядку встановленому ЦПК України, справи позовного провадження повинні розглядатися судом на підставі поданої позивачем позовної заяви, яка повинна за формою та змістом відповідати закону.

Згідно з нормами матеріального права позивач повинен визначити правові підстави позову (обставини, які мають місце у диспозиції норми матеріального права і мають бути доведені суду) та на підтвердження цих підстав позову повинен навести фактичні обставини справи та зазначити норму закону, яка регулює спірні правовідносини, що є предметом судового розгляду. Оскільки ця обставина має суттєвий вплив на змагальний характер процесу і сприяє досягненню істини у справі.

Відповідно до п.п. 5,6 ч.2 ст.119 зазначеного Кодексу, окрім інших відомостей, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, або наявність підстав для звільнення від доказування.

Відсутність у позові зазначених відомостей, з урахуванням положень ст.11 ЦПК України про розгляд судом цивільної справи в межах вимог заявника, не дозволяє відкрити провадження у справі.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивачі зазначають про втрату сертифіката на право власності на земельну частку (пай) розміром 1,86 га на померлого, проте, в прохальній частині просять визнати право на отримання у власність земельної ділянки розміром 1,86 га, хоча цей розмір є умовними кадастровими гектарами, що підтверджено і матеріалами справи.

Крім того, обґрунтовуючи позовні вимоги позивачі посилаються на неможливість оформити спадщину в нотаріальній конторі, проте, в порушення п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позивачем не зазначено доказів звернення до нотаріальної контори, відсутня постанова про відмову у вчиненні нотаріальних дій.

У пункті 23 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування» роз'яснено, що за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

До того ж, позивачі посилаються як на підставу позову на ст. 1261 ЦК України, яка передбачає перелік осіб першої черги спадкоємців за законом, в той час як позивачі посилаються в позовній заяві на те, що вони є спадкоємцями другої черги. Таким чином, позивачам необхідно уточнити підставу та предмет позову з урахуванням передбаченого законом способу захисту цивільних прав у спірних правовідносинах.

Відповідно до вимог ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Згідно до п.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, розмір ставки із позовних заяв майнового характеру, становить 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто станом на 2012 рік - не менше 214 грн. 60 коп. і не більше 3219 гривень.

У порушення зазначених вимог при поданні позовної заяви позивачем сплачено судовий збір в розмірі 109 гривень 40 коп. Проте, позовні вимоги стосуються визнання права на спадкування на земельну ділянку, тобто, заявлені вимоги майнового характеру.

Таким чином, позивачу необхідно зазначити ціну позову, та сплатити (доплатити) судовий збір, у розмірі та порядку, зазначеному вище, та надати суду документи, підтверджуючі сплату збору. Ціна позову в даному випадку повинна бути зазначена на підставі відомостей щодо грошової вартості земельної ділянки.

Згідно ст. 121 ЦПК України, до позовної заяви, що не відповідає вимогам ст.119,120 ЦПК України слід застосувати правила ч.1 ст. 121 ЦПК України, тобто залишити її без руху, надавши позивачам термін для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 119, 121 ЦПК України, -




У Х В А Л И В:


Позовну заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Храпачівської сільської ради Білоцерківського району про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху.

Зазначені недоліки усунути в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя І. В. Верещінська


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація