Судове рішення #28943050


Справа № 1003/12767/12

2/1003/3613/12

Категорія 54


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)


16 листопада 2012 року Білоцерківський міськрайонний суд у складі:

головуючого судді - Верещінська І. В. ,

при секретарі - Гуменна М. Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів та відшкодування моральної шкоди,


В С Т А Н О В И В :


Позивач звернувся до суду із позовною заявою про стягнення коштів з Приватного підприємця ОСОБА_2, в якій зазначає, що між нею та відповідачем була досягнута усна домовленість про укладення договору підряду на виготовлення вхідних дверей на загальну суму 2500 гривень. В рахунок оплати за договором позивачем було передано відповідачу аванс в сумі 1800 гривень, про що відповідач надав позивачу квитанцію. За домовленістю сторін, двері мали бути виготовлені протягом 30 днів, проте відповідач умови договору не виконав, двері не встановив, аванс позивачу не повернув, а тому позивач просить в судовому порядку стягнути із відповідача суму авансу в розмірі 1800 гривень, а також судові витрати.

Позивач в судовому засіданні позов підтримала, просила задовольнити, постановивши заочне рішення.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, хоча про час і місце слухання справи належним чином повідомлений шляхом направлення поштових повідомлень та вручення телеграм, причин неявки суду не повідомив, заяв, клопотань або заперечень не надав, тому, враховуючи згоду позивача, суд вирішує справу на підставі наявних в ній доказів, відповідно до ч.4 ст. 169, ст. 224 ЦПК України з постановленням заочного рішення.

Суд, вислухавши пояснення позивача та покази свідка, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.10, ч.1 ст.60 ЦПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених Кодексом.

В судовому засіданні встановлено, що між позивачем, ОСОБА_1, та відповідачем, приватним підприємцем ОСОБА_2, 27 лютого 2012 року був укладений договір підряду, відповідно до якого останній зобов'язався виготовити вхідні дерев'яні двері із соснових дощок в житловий будинок АДРЕСА_1 протягом місяця, за що отримав від позивача аванс в сумі 1800 гривень. Даний факт підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордеру №46 від 27.02.2012 року.

Зі слів позивача, виконавець своїх зобов'язань належним чином не виконав. Позивач повідомила, що в кінці літа робітники відповідача привезли двері, проте, оскільки фільонка на дверях була із тріщиною, їх не встановили і обіцяли замінити. Проте, на численні звернення позивача та телефонні дзвінки відповідач не реагує. Після спливу шести місяців позивач звернулась до дільничного інспектора, і той порадив звернутись до суду. На час розгляду справи відповідач не виконав замовлення та не повернув кошти, сплачені позивачем в якості авансу.

Допитана в якості свідка ОСОБА_3 також підтвердила факт укладення договору між позивачем та відповідачем, сплати позивачем авансу за договором та факт невиконання відповідачем договору підряду.

Частиною 1 ст.837 ЦК України встановлено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Згідно ст. 865 ЦК України, за договором побутового підряду підрядник, який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується виконати за завданням фізичної особи (замовника) певну роботу, призначену для задоволення побутових та інших особистих потреб, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Згідно ст. 866 ЦК України, договір побутового підряду вважається укладеним у належній формі, якщо підрядник видав замовникові квитанцію або інший документ, що підтверджує укладення договору.

Відповідно до ст. 846 ЦК України, строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду. Якщо у договорі підряду не встановлені строки виконання роботи, підрядник зобов'язаний виконати роботу, а замовник має право вимагати її виконання у розумні строки, відповідно до суті зобов'язання, характеру та обсягів роботи та звичаїв ділового обороту.

Згідно ч.2 ст. 849 ЦК України, якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків. Аналогічне право передбачене ч.1 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів».

Згідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно до ст.530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст.610 ЦК України порушення зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст.612 цього кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.

Відповідно до ст. 570 ЦК України завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

Таким чином, вимоги ОСОБА_1 про стягнення з відповідача, ОСОБА_2 суми в розмірі 1800 гривень, що були передані в якості авансу в рахунок вартості замовлення, а не на його забезпечення, суд вважає обґрунтованими.

Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

З цих підстав витрати понесені позивачем по оплаті за надання правової допомоги в розмірі 150 грн., підтверджені актом виконаних робіт від 03.08.2012 року та квитанцією від 03.08.2012 року, підлягають до задоволення та стягнення з відповідача, а також підлягають до стягнення з відповідача в дохід держави судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 214,60 грн. від сплати якого позивача було звільнено на підставі п. 7 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 526, 530, 570, 610, 612, 837, 846, 865, 866, 849 ЦК України, статтями 57-60, 84, 88, 169, 208, 209, 212-215, 218, 223, 224-226 ЦПК України, суд



В И Р І Ш И В :


Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2, місцезнаходження: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, адреса проживання: АДРЕСА_1, аванс у розмірі 1800 гривень 00 коп.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2, місцезнаходження: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, адреса проживання: АДРЕСА_1, витрати на оплату правової допомоги в розмірі 150 гривень 00 коп.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2, місцезнаходження: АДРЕСА_2, судовий збір в розмірі 214 гривень 60 коп. на користь держави

Заочне рішення може бути переглянуто Білоцерківським міськрайонним судом у випадку подання відповідачем відповідної заяви протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя І. В. Верещінська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація