Судове рішення #2892895

                                            Справа № 2-680/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

26 лютого 2007 року

Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі:

головуючого- судді                                     Міхеєвої В.Ю.

при секретарі                                               Нікорчук Н.М.,

за участю позивачки                                  ОСОБА_1,

відповідача                                   ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася 20.12.2006 року до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на  утримання неповнолітньої дитини.

В обґрунтування своїх вимог вона посилається на те, що перебувала в шлюбі з відповідачем, який розірвали 17.11.2005 року. Від шлюбу мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач. В зв'язку з тим, що відповідач не надає добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини, просить суд стягнути з нього аліменти в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходів).

В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав. Пояснив, що раніше добровільно надавав позивачці матеріальну допомогу на утримання дитини, але позивачка не завжди витрачала ці гроші на потреби дитини.

Вислухавши сторони, вивчивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Встановлено, що шлюб між сторонами розірвано 17 листопада 2005 року, про що у Дзержинському відділі реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управляння юстиції Дніпропетровської області зроблено актовий запис НОМЕР_1 (ах. 5).

Від шлюбу сторони мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач (а.с. 4).

Відповідно до ст. 51 Конституції України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Аналогічна норма закріплена і статтею 180 Сімейного кодексу України (надалі - СК України).

Тому суд стягує з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходів), але не менше ніж ЗО % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з дня пред'явлення позову.

 

2

Суд також стягує з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн., а відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 367 ЦПК України рішення у межах стягнення суми платежів за один місяць допускає до негайного виконання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 212, 213, 215; ч. 1 п. 1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст. 180,181 ч. 3,182, 183 ч. 1, 191 Сімейного кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Кримської області, який працює інженером ТОВ «МкМ Групп», мешкає в АДРЕСА_1,

на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка мешкає в АДРЕСА_2

на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти щомісяця в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходів), але не менше ніж ЗО % прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 20 грудня 2006 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та на користь Територіального управління Державної судової адміністрації в Дніпропетровській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн. 50 коп.

Рішення суду в межах стягнення суми платежів за один місяць допустити до негайного виконання.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу, а апеляційна скарга подається у такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили через десять днів з дня його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не буде подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація